USCV-1: kapsuła dotarła do KSC

0

Osiemnastego sierpnia do Kennedy Space Center dotarła kapsuła Dragon 2 dla misji USCV-1.

Pomiędzy 30 maja a 2 sierpnia 2020 trwała misja SpX-DM2 – załogowy test kapsuły Dragon 2 (Crew Dragon). Misja zakończyła się pełnym sukcesem – astronauci powrócili na Ziemię z wodowaniem w Zatoce Meksykańskiej.

Po misji SpX-DM2 kolejne loty załogowe będą już “regularne” i będą nosić oznaczenie USCV i w przypadku lotów firmy SpaceX także oznaczenie “SpaceX Crew-1”. Celem tej misji będzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS). Załoga pierwszej regularnej misji (USCV-1) to Michael Hopkins, Victor Glover i Shannon Walker (wszyscy z NASA) oraz Soichi Noguchi (JAXA). Aktualnie start jest planowany na 23 października 2020.

Osiemnastego sierpnia do Kennedy Space Center (KSC) dotarła kapsuła Dragon 2 (“Crew Dragon”) dla misji USCV-1. W KSC nastąpi weryfikacja kapsuły oraz ewentualne aktualizacje oprogramowania. W późniejszym terminie nastąpi integracja z rakietą Falcon 9.

Start misji USCV-1 jest planowany na 23 października. Start nastąpi z wyrzutni LC-39A. Dokładna godzina i minuta startu zostanie ustalona później, ale aktualnie jest przewidywana na około 11:45 CEST. Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, kapsuła Dragon 2 pozostanie na ISS do marca 2021.

(NASA)

Comments are closed.