Pierwsze testy kołowania VSS Unity

1

Rozpoczęły się testy kołowania VSS Unity. Do pierwszego lotu drugiego egzemplarza SpaceShipTwo na uwięzi powinno dojść jeszcze w tym miesiącu.

Pojazd SpaceShipTwo o nazwie “VSS Unity” został zaprezentowany 19 lutego 2016 roku. Zastąpi on utracony pod koniec października 2014 roku pierwszy egzemplarz SpaceShipTwo. Dwa miesiące temu informowaliśmy, że testy naziemne VSS Unity są znajdują się już na końcowym etapie, zaś na początku lipca Virgin Galactic (VG) poinformowała, że testy naziemne zakończą się w sierpniu. W tym samym miesiącu wykonane zostaną również pierwsze loty VSS Unity – wpierw na uwięzi, bez zwalniania spod samolotu WhiteKnightTwo.

Pierwszego sierpnia VSS Unity pojawił się na płycie lotniska w ramach pierwszego etapu testów poza hangarem. Pojazd był prowadzony przez samochód. Kolejnym etapem prawdopodobnie będzie przyłączenie VSS Unity do samolotu WhiteKnightTwo, co także powinno nastąpić w sierpniu.

Równolegle Virgin Galactic otrzymała dwuletnią licencję testową na wykonanie lotów eksperymentalnych. Takie loty mogą odbywać się z ładunkiem naukowym ale bez płacących pasażerów. Oznacza to, że najpóźniej do około połowy 2018 roku VG powinna przeprowadzić loty z wykorzystaniem napędu rakietowego.. Warto tu jednak zaznaczyć, że SpaceShipTwo nie będzie w stanie przekroczyć umownej granicy kosmosu wynoszącej 100 km. Pojazd Virgin Galactic będzie mógł osiągnąć “jedynie” pułap 80 km. Natomiast konkurent VG – firma Blue Origin – będzie oferować loty na wysokość ponad 100 km.

(VG, PFA, Tw)

Jeden komentarz

  1. Jak Virgin Galactic ma osiągać tylko 80-km. pułapu ,a 1-sze Loty z Pasażerami będą najwcześniej pod koniec 2018 r. ,to Blue Origin będzie o cały rok wcześniej oferować o wiele bezpieczne loty swoimi Kapsułami na 105 -115 km. i to Automatycznie ( 4-6 osoby ) bez pilotów którzy zajmują miejsca Pasażerów w Samolociku Virgin Galactic. Co to oznacza ,ano ucieczka klientów do Blue Origin z pieniędzmi i bankructwo Galactic. Z tego wynika że samolotem na granicę kosmosu jeszcze Ludzkość nie posiada takiej Technologii, a jak wiemy te 100-km. to jest umowna granica ,a ten właściwy Kosmos zaczyna się dopiero na 120-km. Ważne że są 2-firmy a nie 1-na, pomimo wszystko przy takim kolosalnym Tempie Innowacyjnej Techniki, idzie to w Żółwim tempie jak na II-Dekadę XXI-w.