Nabór na prezesa POLSA

5

Czwartego grudnia rozpoczął się nabór na stanowisko Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej. Kandydatury można nadsyłać do 14 grudnia.

Pod koniec listopada Pan Michał Szaniawski został odwołany z funkcji prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). Jego urzędowanie na tym stanowisku trwało trzynaście miesięcy, zaś wcześniej Pan Michał Szaniawski był “pełniącym obowiązki” Prezesa tej Agencji.

Czwartego grudnia na stronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MPiT) pojawiło się ogłoszenie o naborze na stanowisko Prezesa POLSA. Termin zgłoszeń kandydatur upływa 14 grudnia.

Oto aktualne wymagania związane ze stanowiskiem Prezesa POLSA:

 • posiadanie obywatelstwa polskiego;
 • korzystanie z pełni praw publicznych;
 • nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
 • posiadanie co najmniej: tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego, 2-letniej praktyki na stanowisku kierowniczym oraz 4-letniego stażu pracy w sektorze naukowym, przemysłowym lub administracji publicznej związanego z zakresem spraw należących do zadań Polskiej Agencji Kosmicznej;
 • posiadanie wiedzy z zakresu spraw należących do właściwości Prezesa POLSA;
 • posiadanie znajomości języka angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodne porozumiewanie się,
 • posiadanie autorytetu dającego rękojmię prawidłowej realizacji zadań POLSA.

POLSA ma swoją siedzibę w Gdańsku i oddziały terenowe w Warszawie i Rzeszowie. Większość pracowników tej Agencji znajduje się w stolicy.

Strona ogłoszenia (MPiT).

(MPiT)

5 komentarzy

 1. “posiadanie autorytetu dającego rękojmię prawidłowej realizacji zadań POLSA”
  bez komentarza 🙂

 2. ‘posiadanie wiedzy z zakresu spraw należących do właściwości Prezesa POLSA’. Co to do diabła oznacza? Pamiętam pierwsze zadymy wokół tego i prorokowałem Mietka z pod budki z piwem. I mamy, cholera, Mietka z pod budki z piwem.

   • Statystyczny Mietek mógł być kiedyś Mieczysławem w dyplomem. A w takiej selekcji jak jest ignorant gwarantowany.