Boeing zbuduje dla SES siedem kolejnych satelitów komunikacyjnych

0

Boeing zaprojektuje i zbuduje siedem satelitów dla firmy SES, która z średniej orbity okołoziemskiej (MEO) dostarcza satelitarne usługi telekomunikacyjne do klientów na całym świecie.

Nowe satelity będą obsługiwać O3b mPOWER, innowacyjny system spółki SES zapewniający wysokiej wydajności usługi komunikacyjne na całym świecie. Firma zapewnia nieprzerwane działanie usług o wysokiej przepustowości w dowolnej lokalizacji na Ziemi. Satelity O3b mPOWER będą w pełni kompatybilne z dotychczasową flotą satelitów spółki już znajdujących się na MEO.

Boeing użyje zmodyfikowanej elektroniki z platformy satelitarnej Boeing-702, na której bazują też inne satelity budowane dla SES.

“Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i sposobów projektowania Boeing jest w stanie wydajniej konstruować satelity. Jednocześnie zachowana jest wysoka jakość, której od satelitów Boeinga bazujących na systemach cyfrowych oczekują klienci.” mówi Paul Rusnock, prezes i CEO Boeing Satellite Systems International, Inc. “Najnowszy design systemów cyfrowych Boeinga cechuje się wysoką integracją technologiczną i wbudowanymi podsystemami testującymi, poza tym jest modułowy i można go łatwo dostosować do potrzeb różnych orbit.”

“System SES O3b mPOWER to początek nowej ery łączności, która fundamentalnie zmienia rolę i możliwości komunikacyjne satelitów.” mówi Karim Michel Sabbagh, prezes i CEO SES. “O3b mPOWER jest unikalnym systemem z większymi możliwościami, większą mocą i elastycznością, co stawia tę technologię na najwyższym możliwym poziomie i otwiera drogę w kierunku rozwijania technologii kolejnych generacji.”

Wizualizacja O3b mPOWER / SES Networks

Satelity są projektowane by zostać wyniesione na orbitę w konfiguracjach po cztery naraz, w zależności od wybranej rakiety nośnej. Konstelacja O3b mPOWER ma rozpocząć działanie w 2021 roku. Od 1990 roku Boeing zbudował już 12 satelitów dla SES. Najnowszy, SES-15 został wyniesiony na orbitę wcześniej w tym roku.

(PA)

Comments are closed.