TS2 zapewnia łączność z Gujaną Francuską

0

Już jutro z europejskiego portu kosmicznego Kourou wystartuje rakieta nośna “Vega”, wynosząc między innymi pierwszego polskiego satelitę studenckiego – PW-Sata. Na miejscu znajduje się jeden z konstruktorów satelity – Maciej Urbanowicz. Kontakt z nim umożliwia telefon satelitarny polskiej firmy TS2.

Na godzinę 11:00-13:00 czasu polskiego w poniedziałek, 13 lutego, zaplanowany jest start nowej europejskiej rakiety Vega, która w chwili obecnej znajduje się na stanowisku startowym ELV. Na samym szczycie rakiety, pod specjalną osłoną aerodynamiczną, znajdują się satelity LARES i ALMASat-1 oraz siedem małych CubeSatów, z których jeden to PW-Sat – niewielki satelita technologiczny, zbudowany przez studentów Politechniki Warszawskiej we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Start rakiety Vega oglądać będą na żywo osoby zaangażowane w projekt budowy urządzenia PW-Sat. Do Gujany Francuskiej, gdzie mieści się port kosmiczny Kourou, udał się m.in. Maciej Urbanowicz – jeden z koordynatorów projektu pierwszego polskiego satelity studenckiego. Stały kontakt z Maciejem jest możliwy dzięki wykorzystaniu telefonu satelitarnego Iridium 9555 udostępnionego przez warszawską firmę TS2 Technologie Satelitarne.

Łącze satelitarne umożliwia komunikację za pośrednictwem sieci sztucznych satelitów, znajdujących się na niskich orbitach okołoziemskich, co może się okazać szczególnie przydatne w warunkach, w których tradycyjna komunikacja jest utrudniona lub niemożliwa, przykładowo poprzez brak odpowiedniej infrastruktury naziemnej.

TS2 Technologie Satelitarne jest firmą oferującą globalne usługi telekomunikacyjne przy użyciu konstelacji satelitów: Thuraya, Iridium, Inmarsat, Eutelsat oraz Intelsat. TS2 oferuje wszelkie możliwości wykorzystania satelitów komunikacyjnych do przesyłania danych. Firma umożliwia również przeprowadzanie rozmów telefonicznych z dowolnego miejsca na Świecie, także z odpowiednim szyfrowaniem danych, oraz globalny dostęp do sieci Internet. Firma oferuje również szereg usług związanych z wysyłaniem i odbieraniem dużej ilości danych.

Artykuł zamawiany dla TS2 Technologie Satelitarne.

{jacomment off}

Telefon satelitarny Iridium 9555 / Credits: TS2
Logo firmy TS2 Technologie Satelitarne / Credits: TS2

Comments are closed.