Spotkanie Premiera RP z uczestnikami URC 2011 oraz SKA

0

Już za kilka godzin Premier Donald Tusk spotka się z przedstawicielami polskich zespołów, które brały udział w University Rover Challenge 2011. Ponadto, Premier spotka się z przedstawicielami Studenckiego Koła Astronautycznego.

Udany udział polskich zespołów na tegorocznym University Rover Challenge 2011, zbliżający się start PW-Sat i start rakiety Amelia wzbudziły zainteresowanie ze strony Rządu Rzeczpospolitej. Już za kilka godzin studenci z Politechniki Białostockiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Studenckiego Koła Astronautycznego działającego na wydziale MEiL Politechniki Warszawskiej spotkają się z Premierem Polski – Donaldem Tuskiem.

Tematem spotkania będą oczywiście ostatnie osiągnięcia polskich studentów w dziedzinach związanych z astronautyką. Jest możliwe, że te dokonania zwrócą uwagę strony rządowej na potencjał, jaki tkwi w młodych inżynierach i naukowcach i który już niebawem będzie można wykorzystać w bardziej skomplikowanych polskich i międzynarodowych projektach z branży kosmicznej.

Na spotkaniu obecni będą także studenci ze Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE przy Politechnice Warszawskiej, studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, studenci Politechniki Śląskiej oraz kilkudziesięciu zdolnych licealistów z całej Polski. Wszyscy oni zaprezentują swoje ostatnie osiągnięcia.

(Kancelaria Premiera RP)

Comments are closed.