Politechnika Warszawska zaprezentowała polskie osiągnięcia radarowe i rakietowe

0

W Politechnice Warszawskiej 2 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie prasowe promujące dorobek polskiej nauki oraz przemysłu w zakresie tworzenia unikalnych polskich technologii radarowych i rakietowych.

Podczas spotkania, które odbyło się w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej zaprezentowano dotychczasowe osiągnięcia Uczelni w zakresie technologii radarowych i rakietowych. Przekonywano również, że sprawny system obrony przeciwlotniczej przestrzeni powietrznej kraju może powstać w oparciu o polski potencjał naukowy i przemysłowy.

Dowodem takiego potencjału są zaprezentowane prace z dziedziny obronności i bezpieczeństwa prowadzone w Politechnice Warszawskiej. Wśród nich znalazły się m.in. samoloty bezzałogowe, radary, sensory radiologiczne, inteligentne pancerze, czy sensory zagrożeń biologicznych, chemicznych i radiologicznych.

Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z listem intencyjnym, który podpisała w kwietniu Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Polski Holding Obronny. Dotyczył on współpracy nad Studium Wykonalności Polskiego Zestawu Rakietowego Krótkiego Zasięgu.

Podczas spotkania odbyła się również sesja plakatowa, na której zaprezentowano prace badawcze PW z zakresu techniki rakietowej oraz projekt rakiety Amelia 2.

Informacja prasowa pochodzi ze strony Politechniki Warszawskiej.

Comments are closed.