Misja balonowa Hevelius – data startu wyznaczona!

0

17 kwietnia 2011 roku (niedziela) z terenu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się start balonu stratosferycznego do misji Hevelius. Serdecznie zapraszamy! W tym artykule znajdują się informacje na temat tego wydarzenia.

Początek 2011 roku to intensywne prace zespołu misji balonowej Hevelius nad sprzętem tej wyprawy oraz wszelkimi potrzebnymi pozwoleniami na start. Po kilku tygodniach prac i testów wszystko jest już prawie gotowe. Tak jak wcześniej przewidywano, na miejsce startu wybrano Toruń, z uwagi na dogodne położenie geograficzne (daleko od Bałtyku i stosunkowo blisko dla kilku osób z zespołu misji Hevelius). Ponadto w Toruniu pomiędzy 15 a 19 kwietnia będzie odbywać się Festiwal Nauki i Sztuki i sam start potencjalnie może zobaczyć więcej zainteresowanych osób.

Start misji Hevelius został dołączony do programu Festiwalu w charakterze imprezy towarzyszącej i odbędzie się 17 kwietnia (niedziela) pomiędzy godziną 09:00 a 12:00 CEST. Miejsce startu to miasteczko uniwersyteckie – basen (suchy) przy ul. Gagarina 11. Pod tym linkiem można zobaczyć lokalizację miejsca startu. Dokładna godzina startu balonu jest zależna głównie od lokalnych warunków pogodowych i zostanie ogłoszona w dniu startu. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych (np. bardzo silny wiatr, burza lub grad) start zostanie odwołany.

Serdecznie zapraszamy!

Informacje na temat misji balonowej Hevelius można znaleźć na Polskim Forum Astronautycznym.

Comments are closed.