“Rok komety – podróż do krainy lodu” – warsztaty kometarne

0

W ramach Festiwalu Nauki odbędą się warsztaty kometarne dla dzieci od 6 do 14 lat. W imieniu organizatorów zapraszamy 21 września do CBK PAN!

Plakat 18. warszawskiego Festiwalu Nauki

Plakat 18. warszawskiego Festiwalu Nauki

W ramach Festiwalu Nauki odbędą się warsztaty kometarne dla dzieci od 6 do 14 lat, zatytułowane “Rok komety – podróż do krainy lodu”. W imieniu organizatorów zapraszamy 21 września między godzinami 11 a 15 do siedziby CBK PAN, na ulicę Bartycką 18A w Warszawie.

W sierpniu 2014 sonda Rosetta zbliżyła się do celu swej podróży – komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko i rozpoczęła badania tego fascynującego obiektu. Kometa okazała się innego kształtu niż przypuszczano wcześniej.

Na warsztatach będzie można dowiedzieć się poprzez zabawę czym są komety, dlaczego tak trudno na nich wylądować, czyli czym jest grawitacja, a na koniec wziąć udział w rzeźbieniu i malowaniu farbami modelu komety o rozmiarach około jednego metra!

O uczestnictwie decyduje kolejność przyjścia. Organizatorzy proszą przyjście w ubraniu odpornym na zabrudzenia albo o przyniesienie z sobą fartucha.

(CBK PAN)

Comments are closed.