Zapowiedź misji STRATOMUSICA

0

Minęło już prawie pięć miesięcy od czasu, gdy ogłosiliśmy naszą misję stratosferyczną. W międzyczasie niektóre kwestie się nieco skomplikowały, a rozwój innych pozwolił na ciekawą modyfikację celów naszej misji. Oto zapowiedź misji STRATOMUSICA.

Pierwszego czerwca ogłosiliśmy nasz pomysł misji stratosferycznej o nazwie „Streetview in the Stratosphere”. Wówczas proponowaliśmy obróbkę zdjęć z misji w takiej formie, jaka stosowana jest w popularnych serwisach internetowych, pozwalających na wirtualny spacer, który w naszym przypadku byłby „spacerem do stratosfery”. Potrzebne fundusze na ten projekt chcieliśmy zebrać na jednej ze startujących platform typu crowdfunding, która wówczas wydawała się mieć potencjał do wspierania takich projektów.

Niestety, ta platforma crowdfundingowa nie spełniła naszych oczekiwań. Większość obecnych na niej projektów nie otrzymało finansowania. Co więcej, aktywność tej strony okazała się być bardzo mała i trwające dwa miesiące obserwacje jej rozwoju nie dały nadziei na poprawę sytuacji. Dlatego w sierpniu zaczęliśmy dyskusję w naszym kręgu – staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie „co dalej?”. Postanowiliśmy sprawdzić, czy jest szansa na jakieś uatrakcyjnienie pomysłu i czy można do niego wprowadzić nowe elementy. Tak narodziła się koncepcja misji STRATOMUSICA.

Czym jest STRATOMUSICA? Tak jak poprzednio, chcemy przedstawić panoramiczny obraz ze stratosfery, w tym w “górę” i “dół”. Chcemy jednak, by ten obraz zawierał elementy interaktywne – tzn. był w formie wideo i pozwalał na zmianę widoku. Taka możliwość zrealizowana zostanie przez firmę Deligic z Gdańska – ciekawy technologiczny start-up, który specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych nagrań wideo. Dodatkowo do naszego interaktywnego nagrania dołączone zostaną dane w postaci parametrów lotu.

Za część „MUSICA” naszej misji odpowiadać będzie znany polski kompozytor muzyki elektronicznej – Przemysław Rudź. Będzie to specjalnie przygotowany utwór, który zostanie wkomponowany w klimat wyprawy do dalszych zakątków ziemskiej atmosfery.

Całość danych z misji zostanie opublikowana na ogólnodostępnej stronie, która ma zawierać także elementy edukacyjne. Sądzimy, że te wszystkie elementy będą na tyle atrakcyjne, że zdobędą zainteresowanie ludzi z całego świata.

Tak oto powstała koncepcja misji STRATOMUSICA. Część potrzebnych funduszy oraz uwagę internautów chcemy pozyskać poprzez największą ze wszystkich platform crowdfundingowych. Start kampanii planujemy już w najbliższych dniach, tak aby akcja zakończyła się jeszcze przed końcem tego roku. Jeśli się uda, to około czerwca 2014 roku przeprowadzimy naszą czwartą misję balonową.

Warto dodać, że w międzyczasie pracowaliśmy intensywnie nad naszą elektroniką, która ma obecnie bardziej „rozproszony” wygląd. Część rozwiązań oparliśmy o popularną platformę Arduino, a inną część o nasze autorskie pomysły. W tej chwili połowa elektroniki jest gotowa i przetestowana.

Liczymy na Wasze wsparcie podczas tej akcji, dzięki czemu realizacja misji STRATOMUSICA stanie się możliwa.

{module [346]}

Comments are closed.