2020 Mars Society Virtual Convention: Zubrin i Musk

2

Zapraszamy do ciekawej dyskusji pomiędzy Robertem Zubrinem i Elonem Muskiem, która odbyła się na tegorocznej konwencji Mars Society.

Czerwona Planeta to niewątpliwie ważny cel dla załogowej eksploracji Układu Słonecznego w najbliższych kilkunastu latach. Czy może to nastąpić “już niebawem”? Taką wizję kreśli Elon Musk, założyciel firmy SpaceX. Aktualnie SpaceX pracuje nad kolejnymi prototypami potężnej rakiety StarShip (oraz Super Heavy). Ten pojazd może być ważnym ogniwem w dotarciu człowieka do Czerwonej Planety.

Poniższe nagranie to zapis rozmowy pomiędzy dr Robertem Zubrinem a Elonem Muskiem podczas tegorocznej wirtualnej konwencji Mars Society. To wydarzenie odbyło się w nocy z 16 na 17 października 2020 (czasu europejskiego). Tematem rozmowy jest wizja dotarcia na Czerwoną Planetę za pomocą sprzętu opracowywanego przez firmę SpaceX.

2020 Mars Society Virtual Convention – Robert Zubrin i Elon Musk / Credits – The Mars Society

Co ciekawe, Elon Musk przyznał, że kolonizacja Marsa nie będzie prostym zadaniem. W opinii Elona Muska jakakolwiek baza/kolonia na Czerwonej Planecie nie będzie samowystarczalna za jego życia. Oznacza to kilkadziesiąt lat opierania się na dostawach z Ziemi.

Na koniec, w sesji pytań i odpowiedzi, Elon Musk nieco pół żartem a pół serio zadał sobie pytanie “gdyby aplikował, czy zatrudniliśmy Nicolę Teslę do pracy w Tesli”?

(MS)

2 komentarze