Znamy wyniki URC 2016!

1

W tegorocznych zawodach University Rover Challenge pierwsze miejsce zajął rzeszowski łazik Legendary Rover! W pierwszej dziesiątce są jeszcze cztery inne zespoły z Polski.

University Rover Challenge (URC) to zawody dla zespołów studenckich związane z łazikami. Co roku zespoły z całego świata przyjeżdżają do USA, na pustynię w stanie Utah, gdzie rywalizują ze sobą. Zespoły konkurują w zadaniach takich jak zebranie próbki, symulowane wsparcie astronauty, przejazd przez trudny teren i serwisowanie sprzętu. Dokonywana jest także prezentacja łazików poszczególnych zespołów, na której przedstawia się zastosowane w ich konstrukcji rozwiązania technologiczne. Często łaziki startujące w tych zawodach nazywa się “marsjańskimi”, m.in. z uwagi na trudny teren URC oraz wsparcie Mars Society.

Wczoraj informowaliśmy, że półfinał URC 2016 wygrał URC zespół Legendary Rover Team studentów z Politechniki Rzeszowskiej. Dzień później podano całkowite wyniki URC 2016.

Końcowa punktacja URC 2016 / Credits - URC

Końcowa punktacja URC 2016 / Credits – URC

Zawody URC 2016 zwyciężył Legendary Rover Team! Jest to kolejny sukces polskich konstruktorów łazików. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze cztery inne zespoły z Polski:

  • Trzecie miejsce przypadło zespołowi Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • Piąte miejsce uzyskał zespół Raptors z Politechniki Łódzkiej,
  • Siódme miejsce przypadło zespołowi zespół #next z Politechniki Białostockiej,
  • Dziesiąte miejsce uzyskał Pcz rover Team z Politechniki Częstochowskiej.

Łącznie w klasyfikacji finałowej zostało ujętych 14 zespołów z całego świata. Zwycięski łazik Legendary Rover otrzymał prawie 100 punktów więcej od konstrukcji z drugiego miejsca.

Można powiedzieć, że łaziki studenckie są jedną ze specjalizacji polskich studentów. Co roku zespoły z kraju uzyskiwały wysokie miejsca na University Rover Challenge. W 2015 roku zespół Legendary Rover wygrał URC, zaś w 2014 pierwsze i trzecie miejsce zdobyły kolejno: Hyperion II (Politechnika Białostocka) oraz Legendary II (Politechnika Rzeszowska).

(Mars Society)

Jeden komentarz