Boeing: koncepcja wnętrza komercyjnego CST-100

0

Boeing pokazał koncepcję wnętrza komercyjnej wersji swojego załogowego statku kosmicznego CST-100.

Boeing zaprezentował 30 kwietnia koncepcję wnętrza komercyjnej wersji załogowego statku kosmicznego Crew Space Transportation (CST-100). Według firmy jest to propozycja tego, jak któregoś dnia kapsułą będą mogli podróżować pasażerowie nie będący astronautami NASA, z myślą o których to CST-100 powstaje.

Partner firmy Boeing, Bigelow Aerospace, zaprezentował także pełnowymiarowy model swojego komercyjnego habitatu kosmicznego BA 330.

„Zmierzamy w kierunku prawdziwie komercyjnego rynku kosmicznego i musimy uwzględniać potrzeby naszych potencjalnych klientów, innych niż NASA – i to, czego będą oczekiwali od wnętrz przyszłych komercyjnych statków kosmicznych”, powiedział Chris Ferguson, dyrektor ds. załóg i wykonywania misji w firmie Boeing, a wcześniej dowódca promu Atlantis.

Doświadczenie firmy w takich projektach podkreślała Rachelle Ornan, dyrektor regionalna sprzedaży i marketingu w Boeing Commercial Airplanes: „Od samego powstania prywatnej awiacji projektanci firmy Boeing stworzyli wiele innowacyjnych i nagradzanych wnętrz samolotów”.

CST-100 jest opracowywany przez Boeinga na zlecenie NASA, w ramach Commercial Crew Integrated Capability. Ma przenosić do 7 osób na niską orbitę okołoziemską, np. do stacji kosmicznej ISS, a w przyszłości także do komercyjnych habitatów firmy Bigelow Aerospace.

(Boeing)

Comments are closed.