Konkurs ASTROBOT dla gimnazjalistów

0

Mars Society Polska wraz z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci organizują konkurs dla gimnazjalistów o nazwie ASTROBOT. Termin zgłaszania prac upływa 28 marca.

Interesujesz się astronomią, podbojem kosmosu, komputerami, robotyką, fizyką? Chcesz się nauczyć czegoś więcej? Weź udział w konkursie ASTROBOT, wygraj wycieczkę do amerykańskiego Centrum Kosmicznego im. J. F. Kennedy’ego na Przylądku Canaveral!

Organizatorami konkursu jest Mars Society Polska wraz z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Wszyscy gimnazjaliści zainteresowani kosmosem, naukami ścisłymi, przyrodniczymi i technicznymi mogą brać udział w tym projekcie.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Do końca marca organizatorzy czekają na uczniowskie eseje – projekty kosmicznej misji badawczej. Praca powinna mieć formę tekstu o objętości do 4 stron. Należy opisać cele misji i sposób ich realizacji (praca może zawierać rysunki, zdjęcia, schematy). W konkursie mogą brać udział wyłącznie samodzielne prace. Termin zgłaszania prac upływa 28 marca 2013r.

{module [346]}

Autorzy najlepszych projektów zostaną zaproszeni do drugiego etapu. W kwietniu b.r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędą się warsztaty robotyczne, tam uczestnicy podzieleni na grupy będą pracować wspólnie nad budową prototypu robota z klocków LEGO Mindstorms. Najlepsza drużyna zdobędzie nagrodę główną – wycieczkę do Kennedy Space Center na Florydzie (USA).

Kosmos wciąż pozostaje tajemnicą, jest jeszcze wiele pytań, na które nie udało się odpowiedzieć naukowcom. Wyobraźnia młodzieży często wpisuje się w późniejsze naukowe odkrycia. Pomysły przedstawiane przez dzieci i młodzież są zawsze świeże i nowatorskie. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest zachęcanie uczniów do udziału w projektach związanych z nauką.

Organizując ten konkurs w formie warsztatów i wspólnej zabawy w laboratorium robotycznym Centrum Nauki Kopernik chcemy popularyzować wśród uczniów nauki ścisłe, przyrodnicze i techniczne. Zachęcamy gimnazjalistów nie tylko do rozwijania swoich zainteresowań astronomią i astronautyką, ale też do samodzielnej pracy badawczej – mówi Tomasz Kuciński z Mars Society Polska.

O tym, że nasi uczniowie mogą robić wartościowe dorosłe badania przekonujemy się od lat, śledząc kolejne sukcesy Polaków w Konkursie Prac Młodych Naukowców UE. Coraz więcej młodych ludzi zajmuje się technologiami kosmicznymi. Doskonałym przykładem mogą tu być studenci-konstruktorzy łazików marsjańskich, którzy w prestiżowych międzynarodowych zawodach University Rover Challenge zwyciężyli – dodaje Łukasz Partyka z Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Więcej informacji i regulamin na stronie konkursu: www.astrobot.pl

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Pani Katarzynie Banaś z PlanetPR za przesłaną informację.

Comments are closed.