Festiwal Meteora 2012 już w ten weekend

0

Polskie Towarzystwo Rakietowe serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na zlot modelarski “Festiwal Meteora 2012”, który odbędzie się w Toruniu w dniach 25 oraz 26 sierpnia. Miejscem startu wszystkich modeli rakiet będzie teren poligonu wojskowego CSAiU.

Będzie to okazja do spotkań modelarzy z całej Polski – w czasie zlotu odbędą się starty wielu modeli rakiet w różnej skali. Całość spotkania ma charakter pół otwarty, tzn. brać udział może każdy po zgłoszeniu danych, które są niezbędne dla potrzeb wojska z racji wybranego miejsca startu. Mile widziane rodziny, znajomi, przyjaciele. Mamy nadzieję, że zarówno modelarze jak i pogoda dopiszą, co zaowocuje rodzinno – piknikową atmosferą.

Sam zlot odbędzie się w lokalizacji 52o58’03,63” N 18035’31,47” E (rejon wzgórza “Sypka”). Przed wjazdem na teren poligonu konieczna jest zbiórka w lokalizacji 52058’43,73” N 18035’11,40” E. Dojazd ulicą Popiołową w Toruniu, potem poprzez wiadukt nad drogą S10. Organizator nie zapewnia noclegów (dla wytrawnych traperów istnieje możliwość rozbicia namiotu – trzeba jednak pamiętać o zabraniu ze sobą zapasów wody pitnej).

Jako że jest to teren poligonu oraz przestrzeń leśna, obowiązuje kilka zasad:

  • W żadnym przypadku nie ruszać niezidentyfikowanym przedmiotów znalezionych w lesie – możliwość znalezienia niewypałów. Miejsce takie oznaczyć, zgłosić fakt organizatorowi,
  • Przebywać w bezpośredniej okolicy miejsca startu. W czasie lotu rakiety, obserwować jej tor lotu,
  • Stosować się do zaleceń organizatora oraz przedstawicieli służb (wojsko, lasy państwowe),
  • Zachować szczególną kontrolę nad dziećmi, zwłaszcza w czasie poprzedzającym start oraz w czasie lotu rakiety,
  • Nie niszczyć oraz nie zanieczyszczać terenu, pamiętać o zagrożeniu pożarowym,
  • Być uważnym w czasie poruszania się po poligonie. Łatwo się zgubić, to naprawdę duży teren.

Należy indywidualnie we własnym zakresie zadbać o jedzenie i picie dla siebie i swoich podopiecznych. Zabrać peleryny przeciwdeszczowe, coś do siedzenia, osłony głowy na wypadek ostrego słońca. Osoby startujące modelami wnoszą opłatę startową, wynoszącą 20 PLN.

Pytania, uwagi itp można zgłaszać na mail biuro@rakiety.org.pl lub telefonicznie 603 628 256 (tel prywatny – Sekretarz PTR: Andrzej Chwastek)

(PTR)

Uczestnicy Festiwalu Meteora, który odbył się w 2011 roku (Marcin Mazur)

Comments are closed.