Secure World Foundation: konferencja i dwa raporty

0

Logo Secure World Foundation / Credits: SWFSecure World Foundation zaprasza 17 lutego na kolejną konferencję Brukselskiego Okrągłego Stołu o Polityce Kosmicznej.

17 lutego 2012 roku w Brukseli, w budynku francuskiej izby handlu i przemysłu (8 Avenue des Arts), odbędzie się konferencja zorganizowana przez Secure World Foundation. W cyklu pod nazwą Brussels Space Policy Round Table tym razem dyskutowany będzie europejski program GMES: jego stan bieżący, przyszłość, możliwości jakie daje i jego potencjalny wpływ na Europę.

Secure World Foundation, opublikowała też ostatnio dwa raporty. Pierwszy powstał w ramach 21. wspólnych warsztatów Organizacji Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowej Federacji Astronautycznej, pt. “Space for Human and Enviromental Security”. Dyskutowano tam możliwości regionalnej i międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju nauk i technologii kosmicznych. Warsztaty współorganizowała ESA, SWF, Międzynarodowa Akademia Astronautyczna (IAA) i komitet COSPAR przy ONZ.

Drugim raportem opublikowanym przez SWF we współpracy z ONZ, jest publikacja “UN-SPIDER report on crowdsource mapping”, będąca efektem spotkań platformy Narodów Zjednoczonych na rzecz pozyskiwania informacji z przestrzeni kosmicznej dla zarządzania kryzysowego (UN-SPIDER), Secure World Foundation, i rządu Austrii. Osiemdziesięciu ekspertów z ponad 20 krajów zastanawiało się nad możliwością wykorzystania rozproszonych społeczności do pozyskiwania informacji cennych z punktu widzenia ratownictwa i zarządzania kryzysowego, i łączenia ich z informacjami pochodzącymi z kosmicznych źródeł informacji.

Oba dokumenty można pobrać ze strony fundacji.

(SWF)


Comments are closed.