Kosmonauta.net na wrocławskim festiwalu Inne Sfery

0

Mieszkańców Wrocławia i okolic w czasie weekendu zapraszamy na festiwal Fantastyki i Sztuki Inne Sfery. Zlot odbędzie się 23-25 września w domu kultury Światowid na ulicy Sępołowskiej 54a. Inne Sfery jest festiwalem skierowanym głównie do środowiska miłośników fantastyki, gier planszowych oraz przedstawicieli różnych inicjatyw i organizacji. Głównym organizatorem jest wrocławskie stowarzyszenie Wielosfer. W tym roku przygotowany został obszerny blok naukowy, współorganizowany przez przedstawicieli serwisu Kosmonauta.net oraz Studenckiego Koła Astronautycznego.

W piątek o godzinie 21:00 Ewelina Ryszawa z SKA poprowadzi prezentację pod tytułem “Dalekie podróże kosmiczne”. Godzinę później nasz autor Aleksander Kurek opowie o współczesnych obserwacjach astronomicznych.

W sobotę o godzinie 12:00 studenci z SKA będą mówili o satelitach szpiegowskich i broni kosmicznej. Godzinę później, o 13:00 Szymon Moliński przedstawi najnowsze wiadomości z zakresu astrobiologii w prezentacji “(Prze)Życie poza Ziemią”. Wieczorem o godzinie 21 odbędzie się Panel Kosmonautyczny, gdzie w formie rozmowy omawiana będzie obecna sytuacja oraz perspektywy rozwoju dla astronautyki w Polsce i na świecie.

W niedziele o godzinie 13:00 Michał Moroz opowie o ostatniej dekadzie lotów wahadłowców oraz najbliższych planach lotów załogowych. Podczas całego festiwalu będzie można również obejrzeć wystawę zdjęć astronautycznych oraz sprzęt prezentowany przez Studenckie Koło Astronautyczne. Między innymi obecne będą: model inżynieryjny pierwszego polskiego satelity PW-Sat oraz sprzęt zbudowany przez Sekcję Rakietową koła.

Pełny plan festiwalu wraz ze szczegółami można pobrać na stronie Innych Sfer.

Comments are closed.