Kosmonauta.net ma osiem lat!

3

Piątego stycznia minęło osiem lat działalności serwisu Kosmonauta.net.

Od stycznia 2009 roku zespół Kosmonauta.net dostarcza informacje i analizy dotyczące sektora kosmicznego. Staramy się nie tylko informować o tym, co się dzieje przy ważnych programach najbardziej znanych agencji kosmicznych, ale także o działalności kosmicznej w Polsce. Jest to ważna kwestia, gdyż w ciągu ośmiu ostatnich lat powstał w Polsce komercyjny sektor kosmiczny i zaczął nabierać rozpędu.

Elon Musk na IAC 2016 mówi o Europie (a tam Kosmonauta.net i Blue Dot Solutions) / Credits - K. Kanawka, Blue Dot Solutions

Elon Musk na IAC 2016 mówi o Europie (a tam jest przecież Kosmonauta.net i Blue Dot Solutions!) / Credits – K. Kanawka, Blue Dot Solutions

Obecnie na łamach serwisu Kosmonauta.net opublikowaliśmy ponad osiem tysięcy artykułów. Serwis jest odwiedzany zwykle przez ponad 50 tysięcy unikalnych czytelników miesięcznie. Staramy się publikować dwa – trzy artykuły dziennie, jednak na co dzień nasz zespół skupia się na działaniach poza stronami serwisu. Dzieje się tak, gdyż Kosmonauta.net jest obecnie częścią spółki sektora kosmicznego – Blue Dot Solutions. W jej ramach realizujemy własne projekty badawczo-rozwojowe, głównie w tematyce praktycznego wykorzystania danych satelitarnych. Mamy już pewnie osiągnięcia w tej dziedzinie, a nasz zespół powoli się rozrasta.

Wszystkie osoby zainteresowane przemysłem kosmicznym i badaniami kosmosu, jak i stawianiem pierwszym kroków w branży kosmicznej, zapraszamy do współpracy! Od rozpoczęcia pisania artykułów na serwisie Kosmonauta.net parę osób zaczęło pracę w Blue Dot Solutions i innych spółkach sektora kosmicznego.

Napisz do nas przez formularz kontaktowy: kosmonauta.net/kontakt.

3 komentarze