Siedem tysięcy artykułów na Kosmonaucie!

3

28 listopada ukazał się nasz siedmiotysięczny artykuł.

Od stycznia 2009 roku nasz zespół stara się regularnie informować o wydarzeniach związanych z kosmosem. W naszych artykułach często poruszaną kwestią jest rozwój sektora kosmicznego w Polsce, która dopiero od niedawna aktywniej stymuluje rozwój tej gałęzi przemysłu.

Zazwyczaj każdego dnia publikujemy od 2 do 4 artykułów związanych z sektorem kosmicznym. Najczęściej artykuły dotyczą kosmicznych aktualności, do których często dodajemy nasz komentarz lub dodatkowe wyjaśnienie. Publikujemy także nasze własne analizy i prognozy, które zwykle związane są z rozwojem sektora kosmicznego w Polsce.

Artykuł numer 7000 dotyczy możliwej budowy mini-stacji załogowej w otoczeniu Księżyca. Temat załogowej eksploracji przestrzeni poza bezpośrednim otoczeniem Ziemi jest jednym z najczęściej czytanych na stronie Kosmonauty. Równie popularne są artykuły dotyczące startów rakiet i planów rozwojowych firm, w szczególności z obszaru “New Space”.

Nasza działalność informacyjna realizowana w ramach Kosmonauta.net przyniosła dwa wyraźne sukcesy na arenie międzynarodowej. Po pierwsze jest to przygotowywanie artykułów na polskojęzyczną stronę Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Po drugie, Kosmonauta.net jest patronem International Astronautical Federation (IAF), organizacji, która co roku organizuje prestiżową konferencję International Astronautical Congress (IAC). Na tej konferencji regularnie od 2010 roku prezentujemy wyniki naszych prac.

Aktualnie na Kosmonaucie jest siedem tysięcy opublikowanych artykułów. Oprócz tego jest blisko dwieście artykułów w formie “szkiców” – niektóre z nich to nasze dawne teksty, których nie udało się dostosować do obecnej formy strony. Stopniowo będziemy starać się je wszystkie opublikować.

Serwis Kosmonauta.net jest obecnie częścią firmy Blue Dot Solutions, która powstała pod koniec 2014 roku. Blue Dot Solutions realizuje projekty w sektorze kosmicznym, głównie związane z wykorzystaniem danych satelitarnych, takich jak nawigacja czy obserwacje Ziemi. Jeden z naszych projektów, które w ostatnich miesiącach zrealizowaliśmy, dotyczył wykorzystania danych satelitarnych w Jordanii dla infrastruktury wodnej.

Zapraszamy już za kilka dni, 4 grudnia, na Galę Finałową polskiej edycji konkursu Galileo Masters.

Zapraszamy do odwiedzania strony i facebooka, zachęcamy także do współpracy przy redakcji serwisu Kosmonauta.net! Kontakt z nami: https://kosmonauta.net/kontakt/

3 komentarze

  1. I jeszcze jedno. Kiedyś artykuły nt projektów sond kosmicznych były publikowane na Kosmonaucie i PFA. A teraz , jak mi się wydaje, są dostępne tylko na PFA.
    Na Kosmonaucie mają one bardziej przejrzystą formę. Mam nadzieję, że pojawi się tutaj obszerny opis misji rovera marsjańskiego 2020.

  2. Szkoda tylko ,że setki artykułów zniknęło po transformacji portalu w 2010 roku.
    Ale i tak jest to kopalnia wiedzy w zakresie spraw kosmicznych z ostatnich prawie 7 lat.
    To co najważniejsze znalazło swój wyraz na Kosmonaucie.
    A kolejne 7 lat ciekawie się zapowiada w kosmicznym przemyśle jak i w bliższym poznawaniu pozaziemskich obiektów przez kosmiczne sondy.