Konkurs na wykorzystanie danych satelitarnych w działalności SME

0

Ciekawy konkurs Instytutu Geodezji i Kartografii przy współpracy z Absiskey Polska. Termin nadsyłania zgłoszeń trwa do 15 lutego!

Instytut Geodezji i Kartografii we współpracy z Absiskey Polska organizuje konkurs skierowany do start-upów i MŚP dotyczący możliwości wdrożenia usług opartych o dane satelitarne z programu Copernicus. Satelity systemu Copernicus każdego dnia obrazują Ziemię (EO) na zakresach optycznych i radarowych.

Konkurs przeznaczony jest dla firm spoza sektora kosmicznego, które mają potencjał i ambicje, aby wykorzystać dane satelitarne w swojej działalności. Konkurs jest organizowany w ramach programu „Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić ankietę https://forms.gle/EamFVYPshNkrGSna7, w której krótko i zwięźle opiszesz swój potencjał i przedstawisz w jaki sposób możesz użyć danych satelitarnych do rozwoju swojej firmy.

Najlepsze propozycje pod względem technicznym i biznesowym zostaną zakwalifikowane do konsultacji z ekspertami w dziedzinie danych satelitarnych. Podczas konsultacji przedsiębiorcy będą mieli okazje zapoznać się z możliwości jakie niesie ze sobą wykorzystanie danych satelitarnych oraz dopracować swoje pomysły na rozwiązania.

Ostateczne pomysły i rozwiązania przedstawione zostaną podczas konferencji finałowej.

Konkurs rozpisany został na dwa etapy;

  • W I-szym etapie z nadesłanych zgłoszeń wybrane zostanie 10 pomysłów, które przejdą do etapu prezentacji, gdzie 5 zespołów otrzyma nagrodę po 11 600 PLN.

Etap I będzie trwał od 1 lutego 2023 do 15 lutego 2023r.

  • W II-gim etapie z nadesłanych zgłoszeń wybrane zostanie 15 pomysłów, które przejdą do etapu prezentacji, gdzie 8 zespołów otrzyma nagrodę po 11 600 PLN.

Etap II będzie trwał od 15 marca 2023 do 5 kwietnia 2023r.

Oba etapy kończyć się będą konferencją, na której prezentowane będą pomysły i wybierane najlepsze przypadki użycia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konkursu: https://fpcup.pl/blog/, www.igik.edu.pl

Osoba kontaktowa:

polska@absiskey.com, marzena.kasperek@igik.edu.pl

(ABSPL)

Comments are closed.