Weź udział w hackathonie HackVision powered by FPCUP i przygotuj rozwiązania wykorzystujące dane satelitarne

0

Kontynuując działania organizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP), dotyczącym wykorzystania danych i produktów serwisów programu Copernicus zapraszamy studentów i doktorantów polskich uczelni do udziału w wydarzeniu. Wymyśl zastosowanie danych satelitarnych w odpowiedzi na postawione w danej lokalizacji wyzwania. Dopracuj je pod okiem ekspertów i wygraj nagrody oraz przepustkę do nowej kariery i lepszej przyszłości.

Program Copernicus to to unijny program obserwacji Ziemi, w ramach którego analizuje się naszą planetę i jej środowisko, aby uzyskać maksymalne korzyści dla wszystkich obywateli Unii. W ramach programu dostępne są usługi informacji oparte na obserwacji satelitarnej Ziemi oraz dane in situ (inne niż dotyczące kosmosu). Program jest koordynowany i zarządzany przez Komisję Europejską, we współpracy z państwami członkowskimi, Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), Europejską Organizacją Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT), Europejskim Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF), agencjami UE i instytutem badawczym Mercator Océan. Użytkownicy mają bezpłatny i otwarty dostęp do usług informacyjnych świadczonych w ramach programu.

Celem HackVision powered by FPCUP jest znalezienie nowych sposobów na wykorzystanie tych danych i wsparcie jednostek administracji publicznej w realizacji zadań.

10 kroków aby stać się zwycięzcą HackVision FPCUP:

  1. Zarejestrujcie się na Hackathon pod linkiem www
  2. Wybierzcie wyzwanie, dla którego chcielibyście opracować rozwiązanie (kod/demo/pilotaż).
  3. Zjawcie się pod wskazaną lokalizację, gdzie odbywać się będzie Hackathon.
  4. Podczas sesji Praca w zespołach, praca z mentorami konsultujcie się z ekspertami o swoim pomyśle. 
  5. Opracujcie prezentację swojego rozwiązania. 
  6. Podczas sesji Prezentacje i wybór najlepszego zespołu wybierzemy 3 zespoły, które będą pracowały nad swoim rozwiązaniem. Będziecie mieli cały tydzień na przygotowanie kodu/demo/pilotażu.
  7. Po tygodniu zaprezentujcie swoje rozwiązanie. Spotkanie odbędzie się w formule online.
  8. Z każdej lokalizacji/miasta wyłonimy zwycięski zespół, który weźmie udział w finałowej konferencji prezentującej rozwiązania Hackathonu. Będzie to etap ogólnopolski. 
  9. Podczas etapu ogólnopolskiego wyłonimy zwycięzcę HackVision FPCUP.
  10. Zwycięski zespół pojedzie na wycieczkę do Tuluzy we Francji

Hackathon to zwykle wydarzenie, podczas którego uczestnicy w bardzo krótkim okresie czasu (od kilku godzin do dwóch dni) opracowują nowe rozwiązania, tworzą aplikacje i strony internetowe oraz rozwiązują postawione przed nimi wyzwania. Ze względu na złożoną naturę wykorzystania danych satelitarnych z programu Copernicus, ta edycja hackathonu ma formę bardziej warsztatową, gdzie skrystalizowane już pomysły i opracowujące je drużyny są prowadzone przez mentorów i ekspertów ku realizacji.

Kogo szukamy?

Wydarzenie jest skierowane do studentów i doktorantów polskich uczelni którzy studiują kierunki takie jak: Geografia, Geodezja, Kartografia, Teledetekcja, Geoinformatyka, Informatyka i pokrewne. A jeśli dodatkowo mają zacięcie do marketingu i posiadają żyłkę przedsiębiorcy to jest to wydarzenie dla nich.

Hackathon będzie realizowany w kilku miastach (jak na przykład Gdańsk, Warszawa, Rzeszów, Poznań i inne). Zajrzyj na stronę internetową www.hackvision.pl i znajdź dogodną dla siebie lokalizację. 

W tej edycji HackVision FPCUP szukamy drużyn, które mają już swój pomysł, lub jego zalążek. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu ani drużyny, to najpierw przejrzyj listę wyzwań i zainspiruj się do znalezienia rozwiązań. Podziel się tymi wyzwaniami ze znajomymi, którzy mają coś wspólnego z programowaniem, teledetekcją, marketingiem i biznesem – razem stwórzcie zespół, zorganizujcie burzę mózgów i wyłońcie najciekawszy pomysł.

Wyzwania

W ramach HackVision FPCUP zmierz się z wyzwaniami i opracuj kod/demo/pilotaż rozwiązania. We wszystkich lokalizacjach obowiązują 4 główne wyzwania, oraz dodatkowe 1-2 wyzwania, które zaproponowane zostały przez lokalnych współorganizatorów. 

Więcej informacji o wyzwaniach HackVision FPCUP, można znaleźć na stronie Hackathonu: https://hackvision.pl/

Kiedy odbędzie się HackVision FPCUP?

Poszczególne daty hackathonów i ich lokalizacje znaleźć można na stronie internetowej. 

Udział w hackathonie jest zupełnie darmowy. Wystarczy wypełnić formularz rejestracji na stronie https://hackvision.pl/

Głównym organizatorem HackVision FPCUP jest Instytut Geodezji i Kartografii przy współudziale Absiskey Polska.

Comments are closed.