6 edycja międzynarodowej Near Space Conference

0

20 listopada w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędzie się 6. edycja międzynarodowej konferencji stratosferycznej “NEAR SPACE Conference 2021: Faster and further”. Trwa rejestracja na wydarzenie. 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONFERENCJĘ – kliknij

Kosmos staje się coraz ważniejszym aspektem naszego codziennego życia na Ziemi. Nie da się wyobrazić nowoczesnej komunikacji bez satelitów. Nowe leki są opracowywane z wykorzystaniem środowiska mikrograwitacyjnego na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej a plany kolonizacji Księżyca i Marsa oraz pozyskiwania tam surowców nie są już domeną SF, ale częścią opracowanych i wdrożonych strategii badawczych i biznesowych.

Dodatkowo, druga dekada XXI wieku to coraz bardziej intensywny “wyścig kosmiczny”, w który nie są zaangażowane jedynie podmioty państwowe, ale również i rosnąca grupa podmiotów prywatnych. Stwarza to rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie technologii kosmicznych i badań. Jest to szczególnie istotne w przypadku krajów V4+ (członków Grupy Wyszehradzkiej, Bałkanów Zachodnich i Partnerstwa Wschodniego UE), które mają w tym zakresie znaczące osiągnięcia.

Drugim ważnym aspektem współczesnego “wyścigu kosmicznego” jest połączenie naukowego dążenia do odkrywania z podejściem biznesowym. Dlatego głównym celem zamierzonego projektu jest zainteresowanie młodych ludzi badaniami i eksploracją bliskiego kosmosu przez naukowców i firmy branży kosmicznej z krajów V4+.

Konferencja odbędzie się w trybie stacjonarnym i online. Rejestrując się na wydarzenie należy wybrać preferowaną formę udziału. 

Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego. Patronat medialny: Space.24, Kosmonauta.net oraz We need more space. 

Konferencja jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. 

STRONA INTERNETOWA KONFERENCJI NEAR SPACE

PROGRAM KONFERENCJI:

Prelegenci

Comments are closed.