Piknik popularnonaukowy w ramach konferencji „Near Space”

1

22 września w ramach trzeciej edycji konferencji stratosferycznej „Near Space” odbędzie się piknik popularnonaukowy. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również obserwować start misji stratosferycznych, przygotowanych przez uczestników konferencji.

Piknik odbędzie się na parkingu przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w godz. 10:00-12:00 i 13:00-15:00. Uczestnicy będą mieli możliwość m.in. zmierzenia ciśnienia w balonach napełnionych powietrzem i helem, sprawdzenia jaki ciężar można podnieść przy pomocy balonu napełnionego helem, wziąć udział w zabawie z balonami lżejszymi od powietrza, zagrać w grę planszową i wcielić się w pilota rakiety, samolotu lub balonu, a także poeksperymentować z niskimi temperaturami. Nie zabraknie także wystrzeliwania rakiet wodnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Start misji stratosferycznych zaplanowano na godz. 12:00. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć w jaki sposób przygotowuje się i realizuje tego typu starty. Uczestnicy pikniku zobaczą starty trzech balonów stratosferycznych. Kapsuły podczepione pod balony wyniosą szereg eksperymentów przygotowanych przez uczniów z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Na pokładzie znajdzie się też sprzęt przygotowany przez gościa konferencji Billa Brown ze Stanów Zjednoczonych.

Program Trzeciej Konferencji Near Space

Oficjalna strona konferencji: nearspace.pl.

Konferencje została dofinansowana przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki w ramach projektu „Citizen science close to space”.

Jeden komentarz

  1. Co prawda zainteresowani tematem, bez problemu to wyszukają w kilka sekund, ale moim zdaniem warto byłoby dodać w tekście informacje o lokalizacji, że chodzi o Toruń.