Konferencja „O Lemie i kosmosie”

2

Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polska Agencja Kosmiczna zapraszają na konferencję merytoryczną pod hasłem „O Lemie i kosmosie”, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada 2021 r., w formule hybrydowej. 

Konferencja będzie okazją do podsumowania działań podjętych w ramach upamiętnienia w Polsce Roku Lema 2021 oraz rozmowy o przyszłości polskiego sektora kosmicznego. W wydarzeniu wezmą udział wybitni polscy lemolodzy, pisarze i publicyści oraz przedstawiciele polskiej branży kosmicznej: naukowcy, przedsiębiorcy, popularyzatorzy nauki, studenci i pasjonaci literatury sci-fi. 

Swój udział potwierdzili już m. in. prof. Andrzej Niedzielski, prof. Leszek Błaszkiewicz, dr Łukasz Lamża, dr Łukasz Wyrzykowski oraz Wiktor Niedzicki. 

Dwudniowy program konferencji podzielony został na panele tematyczne, a prelegenci dyskutować będą m.in. o najnowszych technologiach, naukowych osiągnięciach, kierunkach rozwoju polskiego sektora kosmicznego, ścieżkach kariery młodych ludzi zafascynowanych kosmosem, literaturze sci-fi i wpływie Stanisława Lema na wszystkie te dziedziny. 

Wydarzenie będzie miało formułę hybrydową. Dla wszystkich uczestników dostępne będzie poprzez fanpage POLSA na Facebooku i YouTubie. Stacjonarnie wydarzenie będzie miało miejsce w Warszawie, w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, w sali „Pod Kopułą”. 

Patronat mediany nad wydarzeniem objęły: Space24.pl, Urania, Astronarium, Kosmonauta.net i Newseria. 

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie POLSA: www.polsa.gov.pl.

2 komentarze

  1. ciekawe co by na to wszystko Lem powiedział. pewnie by zbojkotował całe wydarzenie uprzednio stwierdziwszy iż jego poziom jest żenująco niski ;p a człowiek to zbyt prymitywna istota by mogła mierzyć się z otchłanią kosmosu. Cóż, Lem nigdy nie był do końca niczym usatysfakcjonowany i w tym jest jego wielkość.