Space Apps COVID-19 Challenge

0

NASA wraz z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) i Japońską Agencją Eksploracji Kosmicznej (JAXA) zapraszają programistów, przedsiębiorców, naukowców, projektantów, gawędziarzy, twórców, konstruktorów, artystów i technologów do udziału w wirtualnym hackatonie.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 30-31 maja br. Uczestnicy z całego świata będą mieli 48 godzin na zebranie wirtualnych zespołów i wykorzystanie danych satelitarnych do opracowania rozwiązań problemów związanych z pandemią COVID-19. Wyzwania będą obejmowały różne obszary: od badań koronawirusa, który powoduje COVID-19 i jego rozprzestrzenianie się, przez wpływ choroby na naszą planetę po badanie aspektów ekonomicznych.

Rejestracja uczestników jest już otwarta. W dniach poprzedzających hackathon będzie można porozmawiać z innymi uczestnikami i znaleźć członków drużyny za pośrednictwem strony internetowej organizatorów.

Space Apps COVID-19 Challenge to specjalna edycja corocznego Space Apps Challenge NASA, tj. międzynarodowego hackathonu, który odbywa się w październiku. Od 2012 r. zespoły korzystają z bezpłatnych i otwartych danych NASA do rozwiązania realnych problemów na Ziemi i w przestrzeni kosmicznej. Space Apps 2019 to ponad 29 000 uczestników podczas 225 wydarzeń w 71 krajach, którzy opracowali 2000 rozwiązań, każde w ciągu jednego weekendu. Ta inicjatywa NASA została zorganizowana we współpracy z Booz Allen Hamilton, Mindgrub i SecondMuse. Następne wyzwanie Space Apps odbędzie się w dniach 2-4 października 2020 r.

Rejestracja oraz więcej informacji znajduje się na stronie: https://covid19.spaceappschallenge.org/

Comments are closed.