Start akceleratora Space3ac ScaleUp 2

4

W dniach 27-28 maja odbyły się pierwsze spotkania w ramach akceleratora Space3ac ScaleUp 2.

Space3ac ScaleUp 2 to trwający sześć miesięcy stacjonarny program akceleracyjny dla firm pracujących w sektorze kosmicznym, smart city czy biogospodarki. Misją akceleratora jest rozwiązanie problemów dużych podmiotów branżowych poprzez dostarczenie im rozwiązań przygotowanych przez specjalistyczne i innowacyjne startupy. Oprócz wsparcia finansowego, akcelerator zapewnia wsparcie merytoryczne na najwyższym poziomie, angażując międzynarodowej klasy mentorów biznesowych oraz technologicznych. Dodatkowo, organizatorzy akceleratora zapewniają miejsce do pracy i dostęp do zaawansowanej infrastruktury, a także kontakt z potencjalnymi inwestorami.

Rekrutacja do akceleracji zakończyła się 30 kwietnia. Łącznie nadeszło ponad 110 wysokiej jakości zgłoszeń. Partnerami tej edycji są PKN Orlen, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, Olivia Business Centre, Orange, Pekabex, Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o., Valmont Polska Sp. z o.o., OT Logistics, Luxon oraz stocznia Safe. Z tymi partnerami przemysłowymi będą współpracować wyselekcjonowanej startupy.

W dniach 27-28 maja rozpoczęła się nowa edycja akceleratora Space3ac ScaleUp 2. Do Gdańska przyjechało kilkanaście wybranych startupów. Akceleracja tych podmiotów będzie trwać przez kolejne sześć miesięcy.

Rozpoczynająca się właśnie, piąta już, edycja akceleratora Space3ac organizowana jest przez gdańską firmę Blue Dot Solutions w ramach programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W trzech rundach do akceleratora zostanie przyjętych w sumie około 60 startupów z całej Polski. Kolejny nabór do akceleratora Space3ac zostanie otwarty pod koniec 2019 roku.

*Blue Dot Solutions sp .z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. ,,Space3ac Scale Up II”. Celem programu jest połączenie innowacyjnych startupów i zespołów z dużymi przedsiębiorstwami i funduszami VC z Polski, które poszukują innowacji w obszarach: Sektora Kosmicznego, Biogospodarki i Smart City. Wartość projektu (wydatki kwalifikowalne): 15 960 500.00 PLN. Dofinansowanie projektu z UE: 15 000 000 PLN

4 komentarze

 1. Dlaczego używacie słowa akcelerator do różnych działalności biznesowych ? Akcelerator to przecież urządzenie do badań w fizyce, a nie w waszym rozumieniu… Z poważaniem A.

   • Oczywiście, jest wolność i każdy, jak chce może uprawiać słowotwórstwo. Tyle że dla specjalistów, naukowców to akcelerator oznacza jedno, ich się nie oszuka. A laików wprowadza pan w błąd. A przecież na tym portalu informujemy, a nie tworzymy rzeczywistość wirtualną… Z poważaniem A.

    • Krzysztof Kanawka on

     Ależ pojęcie “akcelerator” dla intensywnego krótkoterminowego kursu dla nowych spółek technologicznych funkcjonuje od przynajmniej 10 lat. Nie my go wymyśliliśmy, jest powszechnie używane.
     (A tak na marginesie – swoją magisterkę częściowo opierałem o dane z akceleratorów. Badum tss. 😉 )