ESNC 2017 – spotkanie ekspertów w Pradze

0

Na przestrzeni dwóch dni w Pradze eksperci wszystkich edycji konkursu ESNC prezentowali zwycięzców swoich regionów.

Na przełomie sierpnia i września zespół polskich ekspertów wybrał zwycięzcę polskiej edycji konkursu European Satellite Navigation Competition 2017 (ESNC). Zwycięski zespół zostanie przedstawiony na listopadowym Satellite Masters Conference w Tallinnie.

W dniach 26 i 27 września w Pradze spotkali się przedstawiciele każdej regionalnej edycji tegorocznego konkursu ESNC. Celem tego spotkania było przedstawienie zwycięzców każdej regionalnej edycji tego konkursu. Po tych prezentacjach poszczególnych zwycięzców (w tym i z Polski) nastąpiła dyskusja ekspertów. Następnie, w głosowaniu został wybrany zwycięzca tegorocznego konkursu ESNC. Podobnie jak w przypadku Polski, zwycięski zespół zostanie przedstawiony na listopadowym Satellite Masters Conference w Tallinnie.

qStatystyki konkursu ESNC 2017 / Credits - AZO

Statystyki konkursu ESNC 2017 / Credits – AZO

ESNC to największy międzynarodowy konkurs na rzecz komercyjnego wykorzystania nawigacji satelitarnej. Popularna nazwa tego konkursu to “Galileo Masters” – ma to związek z europejską konstelacją nawigacji satelitarnej Galileo. W tym roku pula wynosi ponad 1 milion EUR, a zgłaszający projekt mają szansę na zdobycie nagród w ponad 20 kategoriach. Jest to konkurs wyróżniający się swoją elitarnością, którego efektem są nowo powstałe firmy oraz patenty opierające się o sygnał nawigacji satelitarnej.

Międzynarodową edycję ESNC 2017 wspiera m.in. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Agencja Europejskiego GNSS (GSA). Organizatorem polskiej edycji konkursu jest gdańska spółka Blue Dot Solutions a regionalnymi Partnerami są: Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Kosmiczna, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Black Pearls VC.

(ESNC)

Comments are closed.