Blue Dot Solutions obecne na IAC 2016

0

Polska firma Blue Dot Solutions będzie miała okazję zaprezentować się na najbliższym Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym (IAC 2016).

Abstrakt zatytułowany: “Projekty związane z GNSS w ramach programu Horyzont 2020 w Polsce”, który przedłożyła firma Blue Dot Solutions, został wybrany do prezentacji podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego 2016. Publikacja podda analizie projekty realizowane w ramach europejskiego programu Horyzont 2020, związane z nawigacją satelitarną (GNSS) z polskimi liderami i partnerami.

Stanowi to istotny temat dla polskiego sektora kosmicznego tym bardziej, że udział polskich podmiotów w programie Horyzont 2020 jest wciąż dość niski.

Logotyp Blue Dot Solutions / Credits: BDS

Logotyp Blue Dot Solutions / Credits: BDS

Aktualnie przedstawiciele firmy Blue Dot Solutions biorą udział w dwóch projektach Horyzontu 2020. Pierwszy z nich to POSITION z Black Pearls VC jako liderem, drugi projekt to CaBilAvi, w którym liderem jest czeskie centrum GNSS. Projekt POSITION ma na celu wsparcie rozwoju biznesu przynajmniej dziesięciu polskich startupów wykorzystujących GNSS, natomiast CaBilAvi to projekt promujący systemu EGNOS w lotnictwie cywilnym. Oprócz POSITION i CaBilAvi, w ramach Horyzont 2020 w Polsce realizowane są również inne projekty związane z GNSS.

Przed polskim stanowiskiem na IAC 2015 / Credits - K. Kanawka, Blue Dot SolutionsPrzed polskim stanowiskiem na IAC 2015 / Credits - K. Kanawka, Blue Dot Solutions

Przed polskim stanowiskiem na IAC 2015 / Credits – K. Kanawka, Blue Dot Solutions

Blue Dot Solutions (wcześniej Kosmonauta.net) jako jedyny polski podmiot od 2010 roku stale uczestniczy w IAC prezentując wyniki swoich badań i prac. Podczas ubiegłorocznego IAC w Jerozolimie Blue Dot Solutions było organizatorem pierwszego w historii stoiska dla polskiego przemysłu kosmicznego.

Międzynarodowy Kongres Astronautyczny jest prawdopodobnie najważniejszą konferencją dla światowego sektora kosmicznego. Przez kilka dni setki przedstawicieli i wystawców prezentuje wyniki swoich prac i plany na przyszłość.

IAC jest wydarzeniem, na którym szefowie głównych agencji kosmicznych rozmawiają o obecnym i przyszłym rozwoju programów kosmicznych. Każdego roku kongres organizowany jest na innym kontynencie. W tym roku ten najważniejszy szczyt przemysłu kosmicznego odbędzie się pod koniec września w Guadalajarze w Meksyku.

Comments are closed.