Falcon 9 Return to Flight (relacja)

13

Historyczne udane lądowanie pierwszego stopnia Falcona 9R v1.2!

13 komentarzy

 1. Gościu H : nie na wysokość 630 km wzniósł się Falcon 9 v1.2, ale na ok. 200 km wg grafiki przedstawionej przez SpaceX.

  • ROGOKO— Ja piszę o Falkon 9 v1.2 jako całości i jako II stopień tejże rakiety wypuścił na wysokości 632km. ostatniego z 11-Satelitów z szybkością bliską 26-tyśkm., a 1- Stopień Falkona 9 v1.2 Wracał w tym czasie na Lądowisko z wysokości około 150-200km. To jest dokładnie ujęte w Filmiku ze startu i wypuszczeniu tych satelitów na ekranie w górnym prawym rogu.

 2. Gratulacje! Ale przypominam też, że Blue Origin dokonało tego samego całkiem niedawno… tyle, że tam pierwszy człon był chyba dużo lżejszy.

  • Mylisz się. Blue Origin dokonało rzeczy o wiele słabszej i nie chodzi o wagę członu. Proszę kogoś kto jest w temacie o dokładniejsze wytłumaczenie.

    • Różnica polega na tym, że pojazd Blue Origin wzniósł się na wysokość 100km, czyli do umownej granicy kosmosu, ale nie mógł na niej pozostać, tym samym nie może służyć do wynoszenia satelitów na orbitę, ponieważ nie uzyskuje żadnej predkości orbitalnej (poziomej prędkości wzgl. Ziemi). Dokładniej jest to wyjaśnione w artykule zacytowanym przez Muska, niestety in english.

     https://twitter.com/elonmusk/status/669129655597731841

     • Ta Rakieta Falkon 9 wniosła się na 630-km. wysokości i uzyskała szybkość Orbitalną około 26-tyś.km./h.W tym czasie 1-Stopień z 9silnikami wylądował 5km. dalej od startu na Lądowisku.Pojazd natomiast Blue Origin uzyskuje 100km.wysokości lotem suborbitalnym i tam w Kapsule na 5-min. uzyskują Śmiałkowie 5-6 nieważkość i mogą sobie popływać w tej kabince, pooglądać Ziemię z 100km. i szybko zajmować Fotele i przypinac się pasami ,bo Kabinka od razu wraca na Ziemię i ląduje miękko na spadochronach ,a rakietka wraca na lądowisko. Tak to na razie zostało pokazane.

 3. Dzieki za relacje. Fajnie, nawet posrednio uczestniczyc w tym wydarzeniu. Jestem wlasnie niedaleko startu rakiety, na morzu, dzieki Wam wiem co sie dzieje 🙂