Konkurs na logo Polskiej Agencji Kosmicznej nierozstrzygnięty!

3

Konkurs na logo dla Polskiej Agencji Kosmicznej już minął, jednakże nie wytypowano żadnej pracy.

Polska Agencja Kosmiczna (PAK) ogłosiła we wrześniu konkurs na opracowanie loga dla organizacji. Trwał on miesiąc, od 15 września do 15 października. Niestety, żadna z nadesłanych prac nie spełniła wymogów organizatorów.

Komentarz ze strony Agencji:

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu za złożenie projektów oraz zainteresowanie Agencją oraz tematyką eksploracji kosmosu. Otrzymaliśmy liczne prace konkursowe, o bardzo zróżnicowanej stylistyce i kolorystyce. Jednak, w wyniku przeprowadzonego konkursu nie wyłoniono Zwycięzcy. Komisja Konkursowa uznała, iż żadna z prac nie spełniła wymogów estetycznych logotypu dla Polskiej Agencji Kosmicznej.

Inne, niezwiązane z POLSA źródła sugerują natomiast, że wiele przesłanych prac było plagiatem i kopiami innych logotypów. Wiele z tych logotypów można szybko znaleźć w internecie. Komisja agencji, oceniająca nadesłane propozycje logotypów, miała na względzie także podobne historie, nie tylko z Polski, w których doszło do zamieszania a nawet skandalu. Jednym z ostatnich (początek września 2015) przykładów wykrytych plagiatu było logo igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku. W tym przypadku, komitet organizacyjny tych igrzysk, musiał przyznać się do błędu i od nowa rozpocząć poszukiwanie nowego logo.

(PAK, Tr)

3 komentarze

  1. Jaki redaktor ma dowod na pomowienie o plagiat autora logo olimpiady w Tokio? “nie znam sie, to sie wypowiem”?

  2. ale syn prezesa ma przypadkowo agencję graficzną i u niego się zamówi po okazyjnej cenie 😉