Czwarta edycja Space App Camp

0

Już we wrześniu odbędzie się kolejna edycja budowy “kosmicznych aplikacji” w ramach Space App Camp.

We wrześniu odbędzie się czwarta edycja budowy “kosmicznych aplikacji” w ramach Space App Camp. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na 14 września i trwać będzie przez cały tydzień we włoskim Frascati.

Space App Camp to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), którego celem jest tworzenie prototypowych aplikacji mobilnych integrujących dane z systemu EGNOS oraz Copernicus. Organizatorzy wyłonią 20 najlepszych programistów, którzy zostaną zaproszeni do Włoch. Spotkanie to stworzy niepowtarzalną okazję do zbudowania aplikacji związanych z nawigacją satelitarną, nawiązania kontaktów oraz poznania środowiska pracy Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Do udziału zainteresowani mogą zgłaszać się indywidualnie lub w zespołach maksymalnie czteroosobowych. Dla osób, które szukają członków do swojego zespołu, organizatorzy stworzyli specjalną grupę na LinkedIn Group, która pomoże dobrać odpowiednich partnerów. Konkursowe aplikacje mogą być związane z rolnictwem, ochroną środowiska, ratownictwem, transportem morskim, czy turystyką. Na zwycięskie rozwiązanie czeka nagroda pieniężna w wysokości 2 500 Euro.

W 2014 roku w konkursie odnieśli sukces polscy programiści z Zespołu Obserwacji Ziemi CBK PAN. Adam Włodarkiewicz i Krzysztof Stopa, tworząc zespół z niemieckimi programistami Danny’m Preussler’em (Groupon) oraz Johannes’em Orgis’em (6Wunderkinder), zbudowali aplikację enviQ. Aplikacja umożliwia szybki i prosty dostęp do informacji o jakości powietrza w danej lokalizacji na podstawie danych z programu Copernicus.

Jako jednak z trzech aplikacji, EnviQ oraz opracowany do niej model biznesowy zostały wyróżnione otrzymaniem wsparcia od ESA (voucher pieniężny) na kontynuację prac rozwojowych. W konkursie wzięło udział 5 zespołów złożonych z przedstawicieli nie tylko instytutów naukowych, ale i firm komercyjnych z całej Europy.

Zgłoszenia do Space App Camp nadsyłać można do 22 lipca 2015 r.

Więcej o konkursie znaleźć można na stronie inicjatywy.

Comments are closed.