LM kupuje dział Astrotech

0

Lockheed Martin kupi dział firmy Astrotech zajmujący się przygotowaniami przedstartowymi.

Koncern Lockheed Martin zawiązał ostateczne porozumienie o nabyciu Astrotech Space Operations, działu firmy Astrotech. ASO zajmuje się przygotowywaniem satelitów do startu, od testów końcowych po napełnianie paliwem, enkapsulację (umieszczenie w przedziale ładunkowym) i operacje w dniu startu. Szczegóły zakupu nie zostały podane.

Gdy transakcję zatwierdzą udziałowcy Astrotecha, najpewniej w III kwartale tego roku operacja kupna zostanie sfinalizowana. Wtedy też firma stanie się spółką w 100% zależną od Lockheed Martin. Będzie podlegała pionowi systemów kosmicznych (space systems) koncernu.

Astrotech jest liderem usług przygotowawczych dla satelitów od 1981 roku. Do tej pory firma obsłużyła ponad 300 statków kosmicznych, które poleciały w kosmos na amerykańskich i międzynarodowych rakietach.

Jak mówią prezesi obu firm, Marillyn Hewson (prezes i CEO Lockheeda) i Don White (wiceprezes i dyrektor generalny Astrotech Space Operations), na połączeniu zyskają klienci obu firm. Lockheed poszerzy portfolio dostarczanych usług, a klienci Astrotechu zyskają dostęp do wiedzy i możliwości oferowanej przez nowego właściciela.

Siedziba ASO mieści się w Titusville na amerykańskiej Florydzie. Zakłady firmy znajdują się na przylądku Canaveral i na terenie bazy sił powietrznych Vandenberg.

(LM)

Comments are closed.