Najbliższe spotkania w tematyce przestrzeni kosmicznej

0

W maju i czerwcu odbędzie się w Europie szereg spotkań dotyczących przestrzeni kosmicznej. Wraz z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE zapraszamy do udziału w nich.

Copernicus – Sentinels Serving Society and the Environment

W ramach greckiej prezydencji Komisja Europejska wspólnie z Europejską Agencją Kosmiczną organizuje konferencję: „Copernicus- Sentinels Serving Society and the Environment”. Odbędzie się ona 12 i 13 maja 2014 w Atenach. Przewodnim zagadnieniem konferencji będzie kwestia praktycznego wykorzystania informacji geoprzestrzennej na potrzeby środowiska, energii oraz zarządzania kryzysowego. Konferencja jest skierowana do administracji publicznej i przedsiębiorstw, które przy wykorzystaniu danych w ramach programu COPERNICUS będą mogli usprawnić swoje usługi na rzecz społeczeństwa europejskiego.
Więcej informacji na stronie konferencji.

Małe systemy satelitarne

Między 26 a 30 maja będzie miało miejsce Sympozjum 4S: Small Satellites Systems & Services Symposium, które w tym roku odbędzie się w Porto Petro w Hiszpanii. Sympozjum będzie poświęcone małym satelitom okołoziemskim, ich budowie, podsystemom i zastosowaniom. Szczegóły na stronie spotkania.

EUsatcom Conference 2014

Po raz trzeci odbędzie się konferencja EUsatcom Conference – spotkanie profesjonalistów poświęcone łączności satelitarnej organizowane przez European Professional Satellite Association. Osią spotkania ma być tematyka nowych systemów pracujących w paśmie Ka i systemów wysokiej przepustowości. Spotkanie odbędzie się 27 maja w Amsterdamie w Holandii.

Global Space Applications Conference

Między 2 a 4 czerwca odbędzie się Global Space Applications Conference, konferencja zastosowań technologii kosmicznych, organizowana przez International Astronautical Federation. Konferencja odbędzie się w siedzibie UNESCO w Paryżu. Uczestnikami GLAC są przedstawiciele agencji kosmicznych, przemysłu, środowisk naukowych i NGO. Partnerem medialnym GLAC jest portal Kosmonauta.net.

Industry Space Days

Europejska Agencja Kosmiczna organizuje dni przemysłu kosmicznego, które jest jednym z ważniejszych dorocznych wydarzeń dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz przemysłu sektora kosmicznego w Europie. Industry Space Day odbędą się na terenie European Space Research & Technology Center (ESTEC) w Nordwijk w Holandii, 3-4 czerwca 2014. Więcej informacji oraz rejestracja dostępna jest na stronie spotkania.

O Marsie w Polsce

Europejska Agencja Kosmiczna, CBK PAN, Instytut Nauk Geologicznych PAN, Astri Polska, a także WROONA Group i Uniwersytet Adama Mickiewicza, organizują w Polsce 2. Workshop on Mars – Connecting Planetary Scientists in Europe. Po sukcesie konferencji w Budapeszcie w 2012 roku naukowcy z Europy postanowili kontynuować integracje i wymianę doświadczeń w temacie badań Marsa. Spotkanie odbędzie się w siedzibie CBK PAN w dniach 3-5 czerwca w Warszawie.

Warsztaty EGNSS

Womisja Europejska wspólnie z Europejska Agencją Kosmiczną (ESA) oraz Europejską Agencją GNSS (GSA) organizują warsztaty dotyczące nawigacji satelitarnej “Satellite navigation – Workshop: EGNSS research and technology development”. Podczas warsztatów dyskutowane będą ze środowiskiem kwestie dotyczące infrastruktury, badań i rozwój, misje i usługi dla programu GALILEO w okresie 2015-2020. Przewidziano sześć sesji tematycznych. Spotkanie odbędzie się 4 czerwca 2014 w Brukseli. Rejestracja, program oraz więcej informacji dostępne są na stronach Komisji Europejskiej.

Toulouse Space Show

Na przełomie czerwca i lipca (30 czerwca – 2 lipca 2014) w Tuluzie odbędzie się doroczne Toulouse Space Show. Poza międzynarodową wystawą w ramach programu przewidziano szereg dyskusji w ramach “Round tables”. Obrady będą dotyczyły następujących zagadnień m.in: usługi satelitarne związane z telekomunikacją, środowiskiem, obroną i bezpieczeństwem, planowaniem przestrzennym oraz zarzadzaniem kryzysowym.
Więcej informacji na stronie imprezy. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Redakcja dziękuje p. Piotrowi Świerczyńskiemu z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE za nadesłane informacje.

(KPK)

 

Comments are closed.