Kompletacja rakiety dla Oriona

0

Trwają przygotowania do Exploration Flight Test 1. Na przylądek Canaveral dotarły dwa pierwsze elementy rakiety nośnej Delta IV Heavy, przeznaczone do pierwszego lotu kapsuły Orion.

Testowy lot Oriona jest o krok bliżej od realizacji. Do stacji sił powietrznych Cape Canaveral  dotarł I człon rakiety Delta IV Heavy i jedna z dwóch rakiet pomocniczych. United Launch Alliance, operator rakiety, będzie je teraz testował i integrował w swoim zakładzie montażu pionowego. Start EFT-1 planowany jest na 18 września ze stanowiska startowego nr 37.

Rakieta została przewieziona na Florydę z zakładów ULA w Decatur specjalnym statkiem “Delta Mariner”. Rejs z Alabamy zajął 8 dni.

Podczas bezzałogowej misji kapsuła Orion wzniesie się na orbitę eliptyczną o apogeum w wysokości około 6000 kilometrów, czyli na wysokości wyższej od niskich orbit okołoziemskich. Tego samego dnia powróci do atmosfery i woduje w Oceanie Spokojnym. Lot ma dostarczyć danych o funkcjonowaniu osłony termicznej kapsuły, pracy awioniki, i pracy innych podsystemów statku. Orion ma w przyszłości zabrać ludzi w misje w głęboką przestrzeń kosmiczną.

Zobacz też:

(LM)

Comments are closed.