Ostatnia szansa rejestracji do wzięcia udziału w konkursie Farming by Satellite

0

Studenci i młodzi rolnicy mają jeszcze nieco ponad 3 tygodnie na rejestrację do wzięcia udziału w konkursie “Farming by Satellite”. Celem konkursu jest promocja wykorzystania nawigacji satelitarnej w rolnictwie oraz wskazanie korzyści z jej zastosowań związanych z podniesieniem efektywności, produkcji oraz z redukcją negatywnego wpływu na środowisko.

 

Konkurs spotkał się dotychczas z dużym zainteresowaniem. Uczestnicy reprezentują aż 11 różnych krajów, a organizatorzy nadal zachęcają do wysyłania zgłoszeń przed upływem ostatecznego terminu. Nagrody w konkursie są warte aż 13,000 tys. Euro i zostaną przyznane za najlepsze pomysły zgłoszone do 14 kwietnia 2014 roku. Jednak pierwszym krokiem do zwycięstwa jest rejestracja swojego profilu na stronie internetowej. Chcąc zachęcić młodych ludzi do wzięcia udziału w konkursie, organizatorzy wydłużyli termin rejestracji w konkursie do dnia 28 lutego 2014. Część uczestników zostanie zaproszona do zaprezentowania swoich pomysłów w Pradze w czerwcu 2014, natomiast zwycięzcy konkursu zostaną przedstawieni podczas międzynarodowej konferencji „Space Solutions” 2014.

Nagroda jest inicjatywą Europejskiej Agencji GNSS (GSA), odpowiedzialnej za szereg różnych działań związanych z europejskimi systemami nawigacji satelitarnej. Sponsorami nagród są: firma CLAAS – światowy lider w produkcji maszyn rolniczych oraz firma Bayer CropScience – ekspert w produkcji środków ochrony roślin.

Konkurs polega na promocji wykorzystania nawigacji satelitarnej w rolnictwie oraz przedstawienia korzyści z jej zastosowań dla użytkowników końcowych. Osoby lub zespoły (poniżej 32 roku życia) mogą zgłaszać swoje pomysły na innowacyjne rozwiązania w rolnictwie, wykorzystujące systemy EGNOS (ang. European Geostationary Navigation Overlay Service) i Galileo oraz europejski program monitorowania Ziemi – COPERNICUS.

Gian-Gherardo Calini, Kierownik Departamentu Rozwoju Rynku w GSA mówi: “Poszukujemy pomysłowych rozwiązań wykorzystujących darmowe usługi oferowane przez nawigację satelitarną, które mogą pomóc wszystkim rolnikom na świecie. Liczymy na zgłoszenia od firm komercyjnych, jak również studentów rolnictwa, ogrodnictwa i nauk przyrodniczych. Jest to fantastyczna okazja dla młodych ludzi, aby przedstawić swoje pomysły wiodącym firmom i naukowcom.”

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie inicjatywy.

Comments are closed.