Obchody Dnia Teledetekcji 2013

0

Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej ,,Geoida” wraz z Zakładem Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej organizuje  Dzień Teledetekcji.

Jak co roku Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej ,,Geoida” wraz z Zakładem Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej organizuje  Dzień Teledetekcji. Już po raz jedenasty świętowana zostanie rocznica  pierwszego lotu Braci Wright, którzy 17 grudnia 1903 roku wzbili się w powietrze na zaledwie 12 sekund otwierając przy tym epokę lotnictwa.

Z tej okazji 16 grudnia 2013 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w sali 315  odbędzie się cykl wykładów poświęconych najnowszym wiadomościom ze świata nauki. Temat wprowadzający, a zarazem najbardziej aktualny, dotyczyć będzie wystrzelenia pierwszych polskich satelitów naukowych Lem i Heweliusz oraz badań innych planet i obiektów znajdujących się w przestrzeni kosmicznej.  Będziemy gościć specjalistów z Centrum Badań Kosmicznych i Centrum Nauki Kopernik, którzy podzielą się wiedzą o najnowszych osiągnięciach w zakresie badań kosmicznych i satelitarnych. Na zakończenie obchodów odbędzie się panel dyskusyjny pt.”Na podbój kosmosu”, w którym m.in. poruszone zostaną aktualne problemy dotyczące badań kosmicznych.

Przez cały dzień uczestnicy Dnia Teledetekcji będą mogli podziwiać niezwykłe zdjęcia planet Układu Słonecznego w ramach wystawy w Gmachu Głównym przed salą 315.

Organizatorzy zapewniają również liczne konkursy, w których do wygrania będą cenne nagrody.

 

(SSWGiK PW)

Comments are closed.