Prezentacja rakiet SKA SR 2015

0

Dwudziestego piątego września studenci ze Studenckiego Koła Astronautycznego – Sekcji Rakietowej zaprezentowali swoje nowe konstrukcje rakietowe. Wśród nich – ponaddźwiękowa rakieta H1.

Obecny skład SKA SR / Credits - Maciej Urbanowicz

Obecny skład SKA SR / Credits – Maciej Urbanowicz

Studenckie Koło Astronautyczne (SKA), działające przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa (MEiL) Politechniki Warszawskiej (PW) to prawdopodobnie najbardziej aktywne w Polsce studenckie środowisko związane z sektorem kosmicznym. Najbardziej znane dokonania SKA to pierwszy polski satelita PW-Sat oraz łaziki startujące w zawodach University Rover Challenge. W szeregach SKA co roku udziela się nawet kilkadziesiąt studentów przy różnych projektach.

Od kilku lat w ramach SKA działa także Sekcja Rakietowa (SR), która buduje coraz bardziej zaawansowane produkcje. Jedną z ciekawszych konstrukcji SKA SR w ostatnich latach była rakieta Amelia 2. Na tym nie poprzestali studenci z tej sekcji. 25 września 2015 roku SKA SR zaprezentowało swoje nowe konstrukcje. Wśród nich jest rakieta ponaddźwiękowa H1. Według studentów z tej sekcji, rakieta H1 będzie zdolna do osiągnięcia pułapu 10 km i prędkość 3 Mach. Ta rakieta ma być zdolna do wynoszenia ładunków typu CanSat (330 ml i masa do 350 gram).

Rakieta SKA SR na prowadnicy startowej / Credits - Maciej Urbanowicz

Rakieta SKA SR na prowadnicy startowej / Credits – Maciej Urbanowicz

Pierwszy lot tej rakiety powinien się odbyć już 3 października z poligonu pod Toruniem.

(MUrb)

Comments are closed.