Pierwsze informacje o projekcie PW-Sat 3

0

Zespół Studenckiego Koła Astronautycznego przy Politechnice Warszawskiej potwierdził rozpoczęcie prac nad projektem PW-Sat 3.

Wizualizacja PW-Sat 2 na orbicie / Credits - Marcin Świetlik

Wizualizacja PW-Sat 2 na orbicie / Credits – Marcin Świetlik

Politechnika Warszawska (PW) to ważne miejsce dla polskiego sektora kosmicznego. To właśnie tam zrealizowano projekt pierwszego polskiego satelity PW-Sat (start 13.02.2012), a obecnie prowadzony jest projekt PW-Sat 2, który znalazł się na orbicie 3 grudnia 2018 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że do początku 2019 roku na orbicie znalazły się łącznie 4 polskie satelity, osiągnięcia Politechniki Warszawskiej są znaczne. Oba projekty realizowali studenci zrzeszeni w Studenckim Kole Astronautycznym (SKA).

16 stycznia 2019 pojawiły się pierwsze informacje o projekcie PW-Sat 3. Trzeci satelita Politechniki Warszawskiej ma być także CubeSatem. Na razie projekt jest na wczesnej fazie definicji i projektowania. Informacja została podana na warsztatach w Transinne w Belgii, zorganizowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Więcej informacji na temat PW-Sat 3 zostanie zaprezentowanych przez SKA w najbliższych tygodniach.

(SKA)

Comments are closed.