Brazylia wynajmie 4 pozycje orbitalne

0

Brazylia zdecydowała o wynajęciu swoich pozycji na orbicie geostacjonarnej w związku z nadchodzącymi mistrzostwami świata.

Brazylia zdecydowała o wystawieniu na aukcję przysługujących jej pozycji na orbicie geostacjonarnej w związku z nadchodzącymi mistrzostwami świata w piłce nożnej.

W miniony czwartek brazylijski urząd nadzoru telekomunikacji, Anatel, zatwierdził plan aukcji, podała państwowa agencja prasowa Agencia Brasil. Prawa do dysponowania pozycją orbitalną udzielone zostaną na 15 lat, z możliwością odnowienia na kolejne 15 lat. Nie podano ceny wywoławczej ani daty aukcji. Jeden nabywca będzie mógł nabyć do 2 pozycji.

Marcelo Bechara, odpowiedzialny za aukcję w Anatelu, powiedział, że zgłosiły się już firmy chętne do wystrzelenia satelitów na te pozycje, które mogłyby podjąć pracę w czasie mistrzostw świata. Mistrzostwa odbędą się w czerwcu 2014  roku w Sao Paulo.

Podobna akcja odbyła się w 2011 roku. Wygrały ją firmy HNS Americas Comunicacoes i Star One, spółka zależna brazylijskiego operatora telekomunikacyjnego Embratel.

Na mocy ustaleń Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej Brazylia ma prawo do pozycji orbitalnych (tzw. slotów) między południkami 46,5°E i 163,2°W.

(AFP, SD)

{module [346]}

Comments are closed.