Seminarium informatyka i technologie kosmiczne w leśnictwie

0

Dnia 10.07.2012 r. w Warszawie odbędzie się seminarium dotyczące informatyki w leśnictwie.

Obszary leśne w Polsce stanowią około 29% powierzchni kraju, a ich zarządzanie wspomagane jest technologiami informatycznymi, które z kolei są powiązane z technologiami kosmicznymi. W lasach wykorzystywana jest przede wszystkim  teledetekcja satelitarna.

Centrum Promocji Informatyki zaprasza do udziału w XVIII edycji seminarium z cyklu INFORMATYKA KORPORACYJNA, które odbędzie się 10 lipca w Warszawie:

“ASPEKTY INFORMATYCZNE FUNKCJONOWANIA LASÓW PAŃSTWOWYCH I BRANŻY DRZEWNEJ”

Specjalnie dla czytelników kosmonauta.net, Organizator przygotował 10% RABAT dostępny wyłącznie za pośrednictwem poniższego formularza:

https://www.cpi.com.pl/imprezy/2012/lp/formularz_pr10.php

Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Rabaty będą honorowane tylko na podstawie wypełnionego formularza rabatowego.

Tematem kolejnej już trzydziestej edycji seminarium z cyklu INFORMATYKA KORPORACYJNA będą aspekty informatyczne funkcjonowania Lasów Państwowych oraz branży drzewnej.

Spotkanie zostanie rozpoczęte dyskusją panelową podczas której zostaną przedstawione zagadnienia z dziedziny praktycznych aspektów geomatyki w Lasach Państwowych. Poruszone przez zaproszonych wykładowców zagadnienia dotyczące leśnych map numerycznych, udostępniania danych przestrzennych o lasach oraz geoinformacji w turystyce będą wstępem do dalszych rozważań nad informatycznymi aspektami funkcjonowania Lasów Państwowych. Ponadto w dalszej części seminarium zostaną poruszone zagadnienia dotyczące ustanawiania służebności przesyłu oraz dostępu do urządzeń przesyłowych znajdujących się na obszarze Lasów Państwowych, jak również możliwości wykorzystania w leśnictwie zobrazowań satelitarnych.

PROGRAM:

– Praktyczne aspekty geomatyki w Lasach Państwowych

Tomasz Grzegorzewicz, Wydział Urządzania Lasu i Geoinformatyki, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych

Centralizacja systemu informatycznego w Lasach Państwowych

Mariusz Błasiak, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych

Zasady ustanawiania służebności przesyłu oraz dostępu do urządzeń przesyłowych, znajdujących się na obszarze Lasów Państwowych.

Sławomir Cichoń, dyrektor Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku

Zobrazowania satelitarne – możliwości wykorzystania w leśnictwie

Michał Krupiński, Centrum Badań Kosmicznych PAN

Specyfika organizacji i prowadzenia przetargów na systemy i rozwiązania teleinformatyczne w leśnictwie i branży drzewnej

mec. Wojciech Kaliński, Kancelaria Radców Prawnych Maruta i Wspólnicy spółka jawna

Organizator: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o. ; Więcej Informacji: pr@cpi.com.pl

Pełny program dostępny jest również na stronie CPI.

Comments are closed.