Ekologia a Kosmos

0

Nowoczesne technologie są wykorzystywane zarówno w monitoringu i ochronie środowiska jak i jako narzędzie do prowadzenia biznesu. Należą do nich również technologie satelitarne. O nich, i o wielu innych, można przeczytać w nowym miesięczniku “Ekologia i Rynek”.

Dbanie o środowisko naturalne w XXI wieku jest bardzo istotne dla wielu z Nas, natomiast prowadzenie biznesu przy zachowaniu dbałości o środowisko naturalne jest wręcz niezbędne. Z tego powodu nowoczesne technologie są wykorzystywane zarówno w monitoringu i ochronie środowiska jak i jako narzędzie do prowadzenia biznesu. Do takich technologii dostępnych na polskim rynku należą między innymi technologie satelitarne. O nich i o wielu innych mogą Państwo przeczytać w nowym miesięczniku “Ekologia i Rynek”.

“Ekologia i Rynek” to miesięcznik poruszający tematy związane z ekologią, ekologicznymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w szeroko pojętym rynku energetycznym, rolniczym, turystycznym, motoryzacyjnym, i finansowym. „Na naszych łamach znajdą się nie tylko materiały o nowych technologiach szanujących zasoby naturalne bądź działających na rzecz renowacji środowiska – i to we wszelkich dziedzinach aktywności ludzkiej, od przemysłu poczynając a na turystyce i rekreacji kończąc. Nasz miesięcznik ma ambicję być forum dla wszystkich zainteresowanych grup – w tym także fundamentalnych ekologów i menedżerów kierujących się wyłącznie zyskiem.” – powiedział Zbigniew Biskupski, redaktor naczelny.

Również w technologiach kosmicznych jest miejsce na ekologię. Przede wszystkim ma tu zastosowanie teledetekcja i GIS (System Informacji Geoprzestrzennej). Na przykład krążące wokół Ziemi satelity monitorują poziom zanieczyszczenia powietrza, pomagając wykryć ich źródła. W trosce o środowisko naturalne nie stosuje się napędów jądrowych w rakietach, gdyż w razie awarii obszar potencjalnego skażenia mógłby być bardzo duży. Istotna jest także sprawa kosmicznych śmieci. Obecnie testowane są systemy deorbitacyjne, takie jak ten zaproponować przez konstruktorów z Politechniki Warszawskiej i Centrum Badań Kosmicznych zamontowany na polskim satelicie PW-Sat, które pomagają oczyścić orbitę ziemską z nieużywanych już obiektów.

„Ekologia i Rynek” liczy 80 stron i ukazuje się zarówno w wydaniu papierowym jak i elektronicznym w łącznym nakładzie 30 tys. egzemplarzy, w cenie 9,90 zł. Miesięcznik od kwietnia można zamówić w prenumeracie. W maju ruszyła sprzedaż detaliczna. Aktualne wydanie jest dostępne na stronie www.ekologiairynek.pl. Można w nim przeczytać o technologiach kosmicznych w gospodarce leśnej. Zapraszamy również do lektury magazynu w wybranych restauracjach, kawiarniach i hotelach. Pełna lista punktów znajduje się na stronie internetowej www.ekologiairynek.pl/o-nas.

Ekologia i Rynek - logo

Comments are closed.