SpaceTweetup w ESTEC

0

Holenderski astronauta Andre Kuipers spoglądający z okna ISS/Credits: ESAEuropejska Agencja Kosmiczna (ESA) ogłosiła otwarcie naboru aplikacji na wirtualne spotkanie z europejskim astronautą Andre Kuipersem, które odbędzie się 29 maja w ESTEC (European Space Technology and Research Centre).

Termin rejestracji mija 14 kwietnia o godzinie 12.00 (CEST). Udział jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają koszty swojego dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia. Warunkiem aplikacji jest posiadanie konta Twitter. Spośród nadesłanych zgłoszeń ESA wybierze 80 uczestników. Z doświadczeń poprzednich edycji wynika, że pierwszeństwo mają aplikanci z krajów o najmniejszej liczbie zgłoszeń.

Rejestracja prowadzona jest pod tym adresem.

W czasie trwającego jeden dzień spotkania uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić ESTEC, wysłuchać prezentacji astronauty Christera Fuglesanga na temat ISS oraz obecnego programu badań przeprowadzanych na stacji, a także zapoznać się z europejskimi platformami do prowadzenia badań w mikrograwitacji. Finałem wydarzenia będzie sesja pytań z europejskim astronautą Andre Kuipersem, przebywającym aktualnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która odbędzie się za pomocą wideo konferencji.

O inicjatywie pod tytułem SpaceTweetup pisaliśmy w marcu.

Więcej o SpaceTweetup w ESTEC na stronach ESA.

(ESA)

Comments are closed.