Rynek morskiej telekomunikacji satelitarnej wart 1,5 mld. USD

0

Rynek satelitarnych usług telekomunikacyjnych na potrzeby żeglugi jest wart prawie 1,5 miliarda USD.

Firma Euroconsult w swoim drugim raporcie na temat morskiej telekomunikacji satelitarnej, “Maritime Telecom Solutions by Satellite, Global Market Analysis and Forecasts” określiła tempo wzrostu tego sektora 7% rocznie w ciągu najbliższych 10 lat, co w tym czasie spowoduje jego podwojenie.

W raporcie można znaleźć szczegółową analizę rynku, z podziałem na rodzaje statków wyposażonych w terminale MSS i VSAT, i używane częstotliwości.

Euroconsult zauważa, że gałąź ta przynosi solidne zyski dla operatorów, gdyż rośnie zapotrzebowanie na zintegrowane rozwiązania IP do przesyłu danych, głosu i obrazu z morza na ląd.

W ubiegłym roku ilość zainstalowanych terminali wzrosła o 6%, a przychody operatorów o ponad 7%. W liczbach bezwzględnych było to ok. 317 000 terminali i ponad 1,4 miliarda USD. przychodu.

Euroconsult wskazuje, że największą popularność zdobywać będą w najbliższym czasie łącza oparte o pasmo Ka, które umożliwiają szybszą transmisję danych od dotychczasowych usług VSAT i MSS.  Inmarsat, największy operator satelitarny na rynku morskim, planuje uruchomić w latach 2014-2015 konstelację trzech satelitów pracujących właśnie w paśmie Ka.

Zobacz też:

(Euroconsult)

Comments are closed.