Znane zespoły na URC2012

0

Pod koniec stycznia zakończył się proces rejestracyjny dla zespołów do teogorocznego University Rover Challenge. Tym razem zarejestrowało się dziesięć zespołów, w tym jeden z Polski – SCORPIO 2.

Univeristy Rover Challenge (URC) to bardzo ciekawe zawody dla ekip studenckich, budujących łaziki “marsjańskie”. Zeszłoroczna edycja URC była bardzo udana dla zespołów z Polski – wystartowały trzy konstrukcje, a całe zawody wygrał łazik MAGMA 2 z Politechniki Białostockiej.

Pod koniec stycznia zakończył się proces rejestracyjny do tegorocznej edycji URC. Tym razem zgłosiło się dziesięć zespołów, w tym jeden z Polski. Pozostałe pochodzą z USA (siedem) oraz z Kanady (dwa).

Polska konstrukcja nosi nazwę SCORPIO 2 – i jak nazwa wskazuje – jest następcą zeszłorocznego łazika SCORPIO. Podobnie jak poprzednik, SCORPIO 2 jest prawdopodobnie wspólną konstrukcją trzech kół naukowych z Politechniki Wrocławskiej: Pojazdów Niekonwencjonalnych “Off-Road”, Układów Elektronicznych “Applied Electronics Group” oraz Technologii Bezprzewodowych “Wireless Group”.

W tej chwili brak dodatkowych informacji na temat łazika SCORPIO 2 – na stronie Politechniki Wrocławskiej związanej z łazikami na URC znajdują się materiały o SCORPIO. Możliwe jednak, że już wkrótce dowiemy się więcej informacji na temat tej konstrukcji.

Zawody URC są rozgrywane w połowie roku – najczęściej na pustyni w Utah. Czy tam się odbędzie i tegoroczna edycja URC? Wg źródeł źródeł z Mars Society Polska – URC odbędą się znów na tej pustyni.

(URC)

Comments are closed.