Nowe kontrakty Thales Alenia i SS/L

0

Thales Alenia Space i Space Systems/Loral podpisały umowy na dostawę 6 nowych satelitów dla operatorów O3b Networks i AsiaSat.

Thales Alenia i O3b

Firma Thales Alenia Space ogłosiła podpisanie umowy na dostawę czterech kolejnych satelitów dla operatora O3b Networks, który jest w trakcie budowy konstelacji satelitów na średnich orbitach (8000 km). Thales Alenia ma już zakontraktowaną budowę 8 satelitów dla tego operatora.

Pierwszy z nich przeszedł w maju kluczowy przegląd projektu. Start planowany jest na pierwszy kwartał 2013 roku.

Flota O3b ma zapewnić dostęp klientom z krajów rozwijających się do połączeń internetowych poprzez radiowe pasmo Ka. Prędkości oferowane operatorom telekomunikacyjnym przez O3b mają być zbliżone do prędkości łączy światłowodowych.

SS/L i AsiaSat

Space System/Loral podpisał zaś umowę na budowę dwóch nowych satelitów dla wiodącego operatora azjatyckiego, AsiaSat. SS/L zbuduje dla niego satelity AsiaSat-6 i AsiaSat-8.

Pierwszy będzie przenosił 28 transponderów pasma C, a drugi, 24 transpondery pasma Ka i Ku. Oba będą oparte o platformę SSL1300 i będą obsługiwały rejony Bliskiego Wschodu, Azji, i Australii. Wyniesienie na orbitę planowane jest na początek 2014 roku.

Zobacz też:

(Thales Alenia, SS/L)

Comments are closed.