Konkurs na esej o Saturnie i jego księżycach

0

NASA ogłosiła konkurs “Scientist for a day” skierowany do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie. Zadaniem konkursowym jest napisanie eseju, do wyboru, o Saturnie, Hyperionie, Rei i Tytanie.

Jeden z najważniejszych ośrodków NASA, Jet Propulsion Laboratory, ogłosił rozpoczęcie 10 edycji dorocznego konkursu “Scientist for a day”, skierowanego do uczniów w wieku od 10 do 18 lat, bez ograniczeń terytorialnych.

Tegoroczna edycja jest poświęcona wiedzy o misji Cassni-Huygens. Zadaniem konkursowym jest napisanie krótkiego eseju (do 500 słów) na temat jednego z trzech głównych obiektów sfotografowanych przez Cassini:

  • Hyperiona
  • Reę i Tytana
  • Saturna

Sonda Cassini - wizualizacja / Credits: NASAKonkurs trwa od 3 października do 18 listopada. W Polsce koordynowany jest przez Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN). Prace należy przesyłać na specjalny adres e-mail: cassini@cbk.waw.pl. Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzców nastąpi w pierwszej połowie grudnia. Szkoły mogą także wysyłać pytania dotyczące misji Cassini do międzynarodowej grupy ekspertów kierujących projektem.

Zwycięzcy otrzymają okolicznościowe dyplomy, książki, a ich prace będą mogły zostać umieszczone na stronach NASA.

Informacje o konkursie dostępne są na stronach CBK PANNASA.

Redakcja dziękuje p. Pawłowi Grochowalskiemu, kierownikowi biblioteki CBK PAN, za przesłane informacje.

Wiadomość została udostępniona na licencji Creative Commons Attribution 2.5.

Comments are closed.