Film dokumentalny The Astronaut’s Secret

0

Wesprzyj produkcję unikalnego filmu dokumentalnego o astronaucie Richardzie Cliffordzie! Film jest finansowany wedle idei crowdsourcing i pozwala na wsparcie kwotami zaczynającymi się od jednego dolara.

Michael Richard Clifford to astronauta NASA, który wziął udział w trzech misjach promów kosmicznych (STS-53, STS-59, STS-76) w latach 90. XX wieku. Łącznie Richard Clifford spędził w przestrzeni kosmicznej 665 godzin, w tym 6 poza wahadłowcem (w ramach spaceru kosmicznego).

W 1994 roku u Richarda Clifforda zdiagnozowano chorobę Parkinsona. W przyszłym roku ma nastąpić publikacja filmu o lotach Richarda Clifforda w przestrzeń kosmiczną oraz późniejszą walkę z chorobą. Film nosi nazwę “The Astronaut’s Secret” i będzie finansowany na zasadzie crowdsourcingu, która opiera się na “masowych” datkach zainteresowanych darczyńców. W zamian – w zależności od wysokości datku – twórcy tego filmu oferują różne formy podziękowania.

Łączny zakładany budżet filmu to 48 tysięcy dolarów. Produkcję “The Astronaut’s Secret” można wesprzeć kwotami zaczynającymi się od jednego dolara. Akcja zbierania funduszy będzie trwać do piątku, 18 listopada. Premiera filmu – jeśli zostaną zebrane wystarczające fundusze – powinna nastąpić w czerwcu 2012 roku.

Strona projektu:
http://www.kickstarter.com/projects/1176353185/the-astronauts-secret

Comments are closed.