Seminarium o oprogramowaniu Analytical Graphics w Polsce

0

Firma Analytical Graphics przeprowadzi w Polsce seminarium na temat możliwości swojego produktu, Systems Tool Kit STK. STK używane jest w modelowaniu, analizowaniu i wizualizowaniu misji kosmicznych i powietrznych.

Producent oprogramowania STK, “kombajnu” do modelowania działań w przestrzeni kosmicznej, prowadzi cykl spotkań “STK Software Summit in Europe”. W jego ramach zawita również do Polski. Wraz z partnerem, firmą Geosystems, przeprowadzi w Polsce jednodniowe, bezpłatne spotkanie poświęcone możliwościom STK.

Spotkanie będzie miało miejsce w poniedziałek 24 października 2011, w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, przy ulicy Bartyckiej 18A. Będzie składało się z dwóch sesji (1 wspólnej i 2 do wyboru). Pierwsza, zatytułowana “Systems Tool Kit: Converging analysis tools and mission modeling capabilities”, będzie stanowiła wstęp i przedstawienie STK. Zademonstrowane zostanie użytkowanie programu do celów inżynieryjnych, planowania misji i analizy działań.

Drugą sesję uczestnik będzie mógł wybrać:

 • “Electronic Systems: Multi-domain communications analysis” – użyteczność STK w analizie wielodomenowych sysemów telekomunikacyjnych, w tym GNSS, samolot-samolot, wpływ przeszkód naziemnych, zastosowania militarne.
 • “Securing and optimizing space assets from SSA to satellite operations” – użyteczność STK w zastosowaniach kosmicznych i SSA, np. utrzymanie katalogów śmieci kosmicznych, planowanie pomiarów na użytek manewrów wymijających, planowanie manewrów satelitami.

  Szczegóły na stronach firmy AGI.

  Spotkania w ramach “STK Software Summit in Europe” odbędą się również w (kolejność chronologiczna): Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji (dwa razy), Szwecji, Niemczech (3 razy), i Włoszech.

  {youtube}JyG3zqLyW8k{/youtube}
  Animacja zderzenia satelitów Kosmos i Iridium i ruchu powstałych odłamków wykonana przez AGI programem STK / Credits: AGI

  Źródło: AGI

  Comments are closed.