Gilat dostarczy terminale dla ASTRA2Connect

0

Gilat Satellite Networks dostarczy terminale klienckie dla usługi ASTRA2Connect oferowanej przez firmę SES.

SES S.A. poinformował, że podpisał umowę z firmą Gilat Satellite Networks Ltd. na dostawę terminali końcowych dla usługi ASTRA2Connect, czyli satelitarnego dostępu do internetu w paśmie Ka.

ASTRA2Connect jest najpopularniejszą usługą szerokopasmowego satelitarnego dostępu do internetu w Europie – liczy sobie 80 000 użytkowników. Nowe terminale od Gilat pozwolą klientom końcowym na osiągnięcie większych i stabilniejszych prędkości, do 20 Mbps.

Wyższe prędkości będą dostępne od czwartego kwartału 2012 roku. Będzie to możliwe dzięki przeznaczeniu dodatkowych wiązek na satelitach Astra-2F, -2E i -2G, które mają zostać wyniesione w latach 2012-2014.

Wprowadzenie terminali pasma Ka przez SES jest krokiem do rozpowszechnienia usług terminalowych w paśmie Ka. Nowe terminale pozwolą oferować dostęp w niższych cenach, ale i tak na razie oferta skierowana jest przede wszystkim do małych firm i biur domowych. Patrick Biewer, dyrektor zarządzający ASTRA Broadband Services, ma nadzieję, ze satelitarny dostęp do internetu wkrótce osiągnie prędkości porównywalne z dostępem naziemnym i radiowym.

Zobacz też:

Źródło: SES Astra

Comments are closed.