Arianespace wyniesie ABS-2

0

Arianespace wyniesie satelitę ABS-2 dla operatora Asia Broadcast Satellite. Start w ładowni rakiety Ariane 5 odbędzie się w 2013 roku. Najbliższy start tej rakiety jest zaplanowany na 19 maja.

Spółka Arianespace potwierdziła, że operator Asia Broadcast Satellite wybrał ją do wyniesienia na orbitę geostacjonarną posiadającego masę 6 ton satelity ABS-2.

Satelita ABS-2 / Credits: SSLStatek, wyprodukowany przez Space Systems/Loral (informowaliśmy o tym w październiku 2010)  w oparciu o platformę LS-1300, trafi w 2013 roku na pozycję geostacjonarną 75oE, gdzie obecnie znajdują się satelity ABS-1, ABS-1A i ABS-1B.  Satelita będzie przekazywał sygnały TV, usługi multimedialne i telekomunikacyjne za pomocą 78 transponderów pasma C, Ku i Ka, nadających w 10 wiązkach na terenie Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Firma Arianespace wyniosła dla azjatyckich operatorów już 58 satelitów.

Singapore Telecommunications wynajęło przepustowość kilku transponderów pasma C satelity ABS-2 za cenę ok. 40 milionów USD rocznie i będzie odsprzedawało je lub wykorzystywało do własnych potrzeb.

Źródło: Arianespace, Skyrocket

Comments are closed.